דגן הדהים את המראיין בטלוויזיה הצרפתית: ״מוכן לוותר על פריז למען השלום״ | צפו - 0404
צילום: רועי חדי

דגן הדהים את המראיין בטלוויזיה הצרפתית: ״מוכן לוותר על פריז למען השלום״ | צפו

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, התראיין השבוע לטלוויזיה הצרפתית, זאת כחלק מהמאבק להחלת ריבונות אותו מוביל דגן עם ראשי הרשויות ביו"ש. במהלך הראיון התפתח ויכוח בין דגן לכתב, כאשר הכתב שאל את דגן: "על מה תהיה מוכן לוותר בשביל שלום?״

דגן ענה לכתב המופתע: "על פריז" והוסיף: "לא נוותר על מילימטר מארץ ישראל. העם היהודי הוא העם עם הקשר הכי חזק ומבוסס לארצו״. 

דגן הוסיף: ״כל הנוצרים קוראים את זה בכתבים שלהם, הערבים בקוראן, והעולם כולו מכיר את הקשר בין עם ישראל לארצו. אין עם עם קשר כזה לארצו. אני חושב שזו צביעות, בושה וחרפה, שכל כך הרבה ממשלות זרות מנסות לדחוף את האף שלהם לעניינים שלנו.

אנחנו לא רפובליקת בננות של אף אחד. אנחנו מדינה יהודית עצמאית. וכן, הגיע הזמן להחיל את החוק הישראלי ביהודה ושומרון בלי התחכמויות. כמו שעשה בירושלים לוי אשכול שהיה מהשמאל, ממפלגת העבודה. כמו שעשה מנחם בגין ברמת הגולן. האדמה הזו היא שלנו, אנו גרים בה. מדורי דורות, אנחנו נהיה בה לתמיד.

זה לא דיון מול ממשלות זרות, זה דיון פנימי שלנו מול הממשלה שלנו, וזה לא משנה אם יש הסכמה מהאמריקאים או מהאיחוד האירופי, שידחף את האף שלו למקום אחר.

נחיל ריבונות על אפם ועל חמתם ולשמחתם של העמים האחרים, כי אנחנו דואגים לעם שלנו. אין לנו שום מקום אחר בעולם חוץ מארץ ישראל ואנחנו כאן ללחוץ ולחזק שזה יקרה".

הראיון התקיים כחלק מהמאבק אותו מוביל דגן יחד עם ראשי רשויות נוספיפם ביו"ש בכדי להביא להחלת ריבונות ביו"ש עוד לפני הבחירות. דגן יצא בראש משלחת מהשומרון לוושינגטון – שם נפגש עם בכירים במפלגה הרפובליקנית, מנהיגים אוונגליסטים ובכירים בממשל ופרס בפניהם את הסכנות שבתוכנית המאה.

לפני כשבועיים פתחה המועצה האזורית שומרון בקמפיין הקורא לנתניהו להחיל ריבונות לפני הבחירות זאת כאשר התברר שממשל טראמפ מנסה למנוע את החלת הריבונות לפני הבחירות.

בסוף השבוע שעבר פתחה המועצה האזורית שומרון בקמפיין: "נתניהו תהיה בגין" וקראה לנתניהו לחיל ריבונות גם נגדת עמדת ארה"ב.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]