מכתב נשלח ליאיר לפיד: חשד שענייניו הפרטיים שולמו מכספי ציבור באמצעות מפלגתו - 0404
מכתב נשלח ליאיר לפיד: חשד שענייניו הפרטיים שולמו מכספי ציבור באמצעות מפלגתו שלמה מור

מכתב נשלח ליאיר לפיד: חשד שענייניו הפרטיים שולמו מכספי ציבור באמצעות מפלגתו

אתר החדשות 0404 פנה באמצעות עו״ד אייל פלטק לאיר לפיד ולמפלגות ״יש עתיד״ ו״כחול לבן״ בדרישה כי ח״כ לפיד יחשוף בפני הציבור את פירוט התשלומים שביצעו מפלגות ״יש עתיד״ ו״כחול לבן״ בגין מכתבי התראה ששלח לגורמים שונים באמצעות משרד עורכי דין ובכלל הוצאות כספיות שלכאורה אמורות להיות מכספו הפרטי ונעשו, ככל הנראה, באמצעות מי מהמפלגות.

בשבוע שעבר ניסה יאיר לפיד לתקוף את חשיפת חדשות 0404 באשר להוצאות הכספיות הבלתי נתפסות עבור האינסטרגם והפייסבוק של יאיר לפיד. ע״פ פי החברות – מפלגת ״כחול לבן״ שילמה מכספי ציבור כשני מיליון ש״ח עבור פרסום הפייסבוק והאינסטגרם של לפיד.

לפיד, שלא אהב את הפרסום, שהציב בין השאר את ״כחול לבן״ כמפלגה הבזבזנית ביותר על רשתות חברתיות (יותר מ-6 מיליון ש״ח בשנה האחרונה – כך על פי נתוני פייסבוק), שלח מכתב התראה לבועז גולן מאחר וגולן כתב בטוויטר הפרטי שלו כי לפיד הוציא כשני מיליון ש״ח על הטוויטר. גולן קרא ללפיד לממש את איומיו ולתבוע אותו וכך יוצגו כל הפרטים בבית המשפט. במקביל, הבהיר גולן ללפיד כי מכתבי התראה כדי להשתיקו – לא יפריעו לו להמשיך ולבצע את עבודתו העיתונאית. עד לרגע זה לא הגיע כתב תביעה.

במכתב ששלח עו״ד פלטק ללפיד ולמפלגות ״יש עתיד״ ו״כחול לבן״ תחת הכותרת:  :דרישה לקבלת פירוט תשלומים ועלויות בגין התקשרותך עם עו"ד מטעם המפלגה״ , כתב פלטק:

  1. מרשיי, אתר החדשות "0404" ייפה כוחי לפנות בעניין שבנדון והכל על מנת לפרוס בפני הציבור את הוצאותייך הכספיות בגין התקשרות עם משרד עו"ד וזאת במסגרת מכתבי התראה ותביעות שהנך מנהל.

 

  1. מדובר על הוצאות כספיות ששילמה או נדרשה לשלם מפלגתך: "יש עתיד" ו/או "כחול לבן" בגין עניינים שבהם הנך (יאיר לפיד) מוזכר וזאת מיום בחירתך כחבר כנסת ועד לרגע דרישה זו.

 

  1. מכתבך למרשי ואף לאדם נוסף, חשף כי הנך פונה במכתביי התראה בטענות לפגיעה בשמך הטוב וזאת באמצעות מפלגת "יש עתיד" – באמצעות כספי ציבור ולא מכספך הפרטי וזאת למרות טענותייך כי שמך נפגע בפרסום שכלל לא עסק במפלגת : "יש עתיד".

 

  1. מרשי חושש ובצדק, כי הנך מנהל את ענייניך האישיים באמצעות כספי ציבור ולא מכספייך הפרטיים ובכך עושה שימוש לא ראוי ופסול בכוח שניתן לך.

 

  1. מרשי מבקש לקבל את הפירוט הנ"ל בתוך שבעה ימים מקבלת מכתב זה.

 

  1. התראה נוספת לא תישלח.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]