הודעת הוואטסאפ שהגיעה מחב״ד בסיביר וגרמה לבועז גולן להתרגש עד דמעות | צפו - 0404

הודעת הוואטסאפ שהגיעה מחב״ד בסיביר וגרמה לבועז גולן להתרגש עד דמעות | צפו

הודעת וואטסאפ שקיבל הבוקר (שישי) בועז גולן גרמה להתרגשות גדולה עד דמעות.

גולן קיבל תגובות רבות ומחממות לב בעקבות הפרויקט שיזם להנחת תפילין ברחבות רשויות מקומיות ברחבי הארץ והסרטון מ״האולפן הפתוח״ שריגש רבים.

הבוקר, קיבל גולן הודעת וואטסאפ משליח חב״ד בסיביר.

וכך כתב השליח היקר:

בס״ד. יום שישי ערב שבת קודש פרשת יתרו ה׳תש״פ

לכבוד מר בועז גולן היקר!

אינני מכירך, אך לא יכולתי שלא להתיישב בין כל ההכנות לשבת ולכתוב לך את הדברים הבאים:

זכיתי וזה כעשור אני שליח של הרבי מליובאוויטש בעיר טיומן שבסיביר. ברוך ה׳ במשך השנים הללו זכינו להכיר יהודים רבים החיים בחלק הזה של העולם וכן רבים שביקרו כאן. לכל אחד מהם עזרנו כפי יכולתנו בכל דבר שהוא צריך, עזרה גשמית וכמובן עזרה רוחנית.

זכיתי לראות למול עיני את הנשמה היהודית בתפארתה. לראות כיצד יהודים שלא ידעו כלום על יהדותם הופכים אט אט ליהודים שיהדות זה דבר חשוב להם. מיהודים שאחרי עשרות שנות קומוניזם בהן לא פגשו סממן יהודי הופכים ליהודים שבכל ביקור אצלי מבקשים דבר ראשון להניח תפילין וחלקם הפכו גם למניחי תפילין בעצמם.

לא אכחיש שהשהות והעבודה כאן הפכה אותי עם השנים ליהודי יותר חזק ויותר טוב. לא יכולתי להשאר אדיש כשלנגד עיני נשמות כבויות ונסתרות הופכות לגלויות ופורחות במלא תפארתן.

כמובן שכיהודי ובטח כמי שגדל בארץ הקודש והוריו וחלק ממשפחתו חיים שם, ארץ ישראל היא דבר מרכזי מאוד בחיינו. גופנו אמנם הרחק בסיביר אבל מחשבותינו, דאגתנו וליבנו נמצאים תמיד עם יושבי הארץ הקדושה ואנו מחכים כל יום לרגע הנכסף שיבוא משיח ויקח אותנו מכאן יחד עם כל היהודים שאספנו ועוד לא עלו לארץ, חזרה הביתה.

כגודל האהבה לארץ ישראל וליושביה, כן גודל הכאב למה שמתחולל בה בשנים האחרונות. כמי שנמצאים רחוק אתה מבין שאנו צמאים לכל מידע המגיע מהארץ, לדעת מה נשמע שם ושהכל בסדר אצל כולם. בין שלל הידיעות התחלנו לקבל דיווחים שונים ומשונים על פרופוגנדה אנטי דתית עצומה שמתחוללת בעיקר ברמה התקשורתית אך מחלחלת גם מטה. אין לך מושג איך יהודים פה בסיביר שעדיין אינם שומרי מצוות ורחוקים מלהגדיר עצמם כדתיים מזדעזעים לשמוע שבארץ אבותינו יש מי שמפריע לו הנחת תפילין של יהודים! הם, שסבלו פה כמה דורות של מלחמה איומה בשמירת מצוות לא יכולים להבין איך יהודים שגרים בארץ היהודים נלחמים ביהודים שרוצים לחיות כמו יהודים ולזכות את המעוניינים בכך בקיום מצווה זו או אחרת…

האמת שאין לי מה לומר להם… נשאר לי רק להזדעזע יחד אתם.

אתה יודע איך זה כשלא חיים ממש במקום מסויים וכל ההתרשמות שלך מהמקום היא רק דרך כותרות החדשות. לאט לאט נוצרת לך תמונה בראש שהמצב הוא כפי המדווח ואין ספק שהתמונה המתקבלת עגומה וכואבת מאוד. מידיעה לידיעה אתה מדמיין איך עוד חושך ועוד אפלה יורדים לצערנו על המקום החשוב והקדוש בעולם.

והנה לפתע, כמו קרן אור בתוך כל החשכה הזו, קבלתי הבוקר סרטון מדבריך אתמול. קרן אור שהופכת לפרוז׳קטור רב עוצמה ומגרשת כל חושך שנמצא בדרכה. פתאום אתה מקבל תמונה אחרת לגמרי. לפתע אתה מבין שלמרות כל כוחות החושך עדיין רוב רובם של יושבי הארץ הקדושה מכבדים ואוהבים את היהדות, כל אחד ברמה ובקצב שלו חשוב לו להיות קשור לקב״ה ולתורתו ולהנחיל את זה לבניו הלאה!

איך כתב לי חבר קרוב: מה שאנחנו כחסידי חב״ד מנסים ומתאמצים לפעול כל החיים בשליחות הרבי, בא בועז גולן ופועל זאת בשידור אחד. על זה נאמר “יש קונה עולמו בשעה אחת!״

אז דע לך מר בועז היקר שהבאת אור לא רק ליושבי הארץ, אלא הפצת אור ותקווה למרחקים לכל פינות העולם גם עד סיביר הקפואה. חממת את לבנו עם החום שהפצת ואני רוצה מפה לחזק את ידיך להוסיף עוד ועוד אור וחום מהמקום והאפשרות המיוחדת שהקב״ה הפקיד בידך!

בהערכה רבה
ובברכת שבת שלום מסיביר

ירחמיאל גורליק
בית חב״ד טיומן, רוסיה

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]