העיתונאי אראל סג"ל הושעה מתאגיד השידור לאחר ששר עם רה"מ "שבחי ירושלים". נתניהו תקף: "בושה" | כל התגובות - 0404

העיתונאי אראל סג"ל הושעה מתאגיד השידור לאחר ששר עם רה"מ "שבחי ירושלים". נתניהו תקף: "בושה" | כל התגובות

העיתונאי אראל סג"ל המזוהה עם הימין, צולם בסרטון שהפך ויראלי ברשתות החברתיות ובו הוא מנגן ושר יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והעיתונאים שמעון ריקלין וינון מגל את השיר "שבחי ירושלים". עקב פרסום הסרטון, החליטו בתאגיד השידור הישראלי (כאן 11) כי מדובר בעבירה על כללי האתיקה של התאגיד עקב השתתפות בתעמולת בחירות – והחליטו להשעות את סג"ל עד לבירור הנושא. 

מחטיבת החדשות בתאגיד נמסר: "הסרטון מהווה לכאורה עבירה על כללי האתיקה של התאגיד, שאוסרים על השתתפות בתעמולת בחירות. סג"ל הושעה עד לבירור העניין".

העיתונאי שמעון ריקלין הגיב: "‏כולה שרנו שיר לשבת. וקובלנץ שמסדר רק שמאלנים בתאגיד ( חוץ מייצוג סמלי), משתגע ומדליף שאראל סג"ל הושעה. כלומר, כל יום תעמולה בתאגיד מהבוקר עד הערב של גינת והחבר'ה נגד ביבי זה אחלה. אראל סג"ל שר שיר וקובלנץ המאוזן משתגע. יוחזר אראל סג"ל לשידור מיד. די לסתימת הפיות".

העיתונאי ינון מגל: ‏"לפטר, לפטר, לפטר. איזה אפסים. שרנו שיר לשבת והם קופצים בהתניות פבלוביות. צאו ולמדו על עיתונאי השמאל שבקמפיין מתמשך למען השמאל. ותגידו, אתם לא הצד שאמור לשמור על חופש הביטוי? אין גבול לצביעות ועוד מדברים על תועמלנים".

ראש הממשלה נתניהו תקף את ההחלטה במהלך דברים שנשא בכנס הליכוד שנערך באור יהודה: "אראל סג"ל שניגן איתי את "שבחי ירושלים" הושעה מהתאגיד – איזו בושה. בתאגיד הם אף פעם לא אומרים שיש להם אהדה לשמאל. איזו בדיחה. בושה. אני יודע שאתם כמוני משבחים את ירושלים".

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ': "‏שנים שחלקים גדולים מאוד בתקשורת הישראלית, גם ואולי בעיקר בזו הציבורית, בקמפיין מלא נגד הימין ובעד השמאל, לא מחוץ לשעות העבודה בטוויטר הפרטי אלא מהמקפצה בעזרת המגרופון הציבורי, ואז עיתונאי אחד בציוץ פרטי מנגן ושר עם ראש הממשלה והוא מושעה מתפקידו. צביעות מקוממת שאין גדולה ממנה".

ממפלגת עוצמה יהודית נמסר בתגובה: "אראל סג"ל הוא עיתונאי מקצועי, שרק בגלל שלא חשש להביע את דעותיו הוחלט להשעותו היום. מעניין שאת שופרות השמאל שאנו שומעים בכל ערב במהדורות החדשות, איש מעולם לא חשב להשעות. מדובר בציד מכשפות ומצופה היה מהשידור הציבורי שלא לנקוט במדיניות איפה ואיפה. אנחנו זוכרים כמה זמן לקח לתאגיד להשהות את הכתבת שלו לשעבר, סמאח וותד, לאחר שצייצה מחדש ציוץ תמיכה במחבל וגם זה רק בגלל לחץ ציבורי כבד. הגיע הזמן שהשידור הציבורי ינהג כשידור ציבורי ולא כתועמלן של מפלגות השמאל".

ממפלגת ימינה נמסר: "הזוי. שנים שלהקה תקשורתית חד מימדית אומרת את אותם מסרים, מחבקת ומלטפת את מי שיקר לה ואת מי שחפצים ביקרו והכל גלוי וידוע. וכלום. לא השעיות, לא נזיפות ולא ביקורות. עיתונאי ימני שר 'שבחי ירושלים' עם ראש הממשלה – מושעה מיידית מעבודתו. בושה".

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן: "נדהמתי לגלות דרך "שבחי ירושלים", שאראל וינון כנראה מעדיפים את ראש הממשלה על פני גנץ. הפתעה אדירה! עכשיו הצופים והמאזינים יוכלו לקחת זאת בחשבון בתכניות שאראל וינון מגישים. וברצינות – מי פה נפל על הראש? חסרים מגישי שמאל שעמדותיהם ידועות? מה פתאום להשעות? כמה צביעות וסתימת פיות".

שר התקשורת, דודי אמסלם: "מעניין שכל ערוצי הטלויזיה מנהלים ערב ערב קמפיין נגד נתניהו, אבל כשאראל סג"ל שר 'שבחי ירושלים' עם רה"מ – בתאגיד מחליטים להשעות אותו, כאילו השתתף באיזה קמפיין בחירות. עזות מצח וצביעות לשמה, פשוט בושה וחרפה! אדרוש הסברים מראשי התאגיד, שמזמן הוכיחו שרק אג'נדה מסוימת מנחה אותם".

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]