צפו | מועצה אזורית שומרון מודיעה שתתבע את "מועצת זכויות האדם" של האו"ם - 0404
צילום: רועי חדי

צפו | מועצה אזורית שומרון מודיעה שתתבע את "מועצת זכויות האדם" של האו"ם

בכינוס חירום של תעשייני השומרון, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ושר הכלכלה אלי כהן, הודיעו הבוקר (חמישי) כי מתוכננת תביעה משותפת נגד האו"ם בהתאם לחוק ה-"BDS". זאת כחלק משורת צעדים שינקטו במטרה להילחם בהחלטת "הרשימה השחורה" על העסקים הישראליים בהתיישבות.

דגן אמר בישיבה: "המועצה לזכויות האדם של האו"ם, שמובלת ע"י מדינות שמטיפות לנו מוסר כמו לוב, אינדונזיה, ירדן, כוויות – מדינות שידועות ב"דאגתן לזכויות האדם", לא רק שאנחנו לא נישבר, אנחנו נלחם.

בתחילת השבוע תוגש תביעה לפי חוק החרם כנגד בעלי התפקידים במועצת זכויות האדם; ובראשם הנציבה בצ'לט ומזכ"ל האו"ם, וכן נגד אירגוני שמאל נוספים.

לא נתבע רק נזקים, נתבע את כבודה ואת הכפשת שמה של מדינת ישראל. נפנה לשר הפנים ח"כ אריה דרעי, ולשר לעניינים אסטרטגיים ח"כ גלעד ארדן ונבקש לממש את סמכותם לפי חוק הכניסה לישראל -שמסמיך אותם לאסור על כניסה של פעילי BDS לישראל.

מאתמול הארגון המכונה "ארגון מועצת זכויות האדם של האו"ם" הוא ארגון BDS לכל דבר ועניין, אנטישמי, צבוע, שמדבר על שלום, והמטרה האמיתית שלו היא רק לחבל במדינת ישראל ולפגוע בדו קיום. אתם תמשיכו ללכלך להשמיץ ואנחנו נמשיך לבנות, לייצר, וגם לייצא לכל העולם".

שר הכלכלה והתעשייה, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, אלי כהן הוסיף: "חשוב לי להבהיר לתעשיינים ולציבור הרחב- ההחלטה לא שווה את הנייר עליו היא כתובה, אין לה שום ערך, שיניים או משמעות. מדובר בגוף פוליטי פרו-פלסטיני שהדבר האחרון שהוא עוסק בו זה זכויות אדם".

על הדברים הגיב משה לב רן, סמנכ"ל במפעל 'טוויטו פלאסט' שבאיזור תעשייה ברקן, הנמצא ברשימה השחורה: "קיבלתי ממועצת זכויות האדם של האו"ם מכתב הדורש שנודה שאנחנו מענים את הפלסטינים וכופים את עצמנו עליהם, השבתי להם בכתב כי אם היו מגיעים פעם אחת לבקר ולראות את המציאות בעיניים הרשימה השחורה הייתה הופכת מהר מאד ללבנה.

אותם אנשים יושבים במשרדים מפוארים באירופה ואוכלים גבינות שוויצריות, מעולם לא פגשו את מוחמד או את עבדאללה ולא עשו מעולם שום דבר עבורם – אנחנו כן".

עופר מאיר, מנכ"ל ובעלים של מפעל 'עופרטקס' שנמצא גם הוא ברשימה השחורה, וגם הוא מעסיק מאות ערבים: "תמיכה בנו היא תמיכה הן במדינת ישראל הן בהתיישבות והן בפלסטינים שמתפרנסים כאן, זהו קידום של כל האינטרסים, גם של ישראל וגם של אירופה המעוניינים בשקט ובדו קיום באיזור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]