הרבצ"ר נגד התצפיתניות: קמפיין ארגוני השמאל הקיצוני נגד שיעור התורה לחיילות הצליח - 0404
הרבצ הרבנות הצבאית

הרבצ"ר נגד התצפיתניות: קמפיין ארגוני השמאל הקיצוני נגד שיעור התורה לחיילות הצליח

קמפיין ארגוני השמאל הקיצוני נגד שיעור התורה הותיק והמוצלח לחיילות הצליח, כאשר הודיע אמש (רביעי) הרב הצבאי הראשי כי השיעור התורה יורחק ויצומצם.

כזכור, מדובר ברבנית מהדרום שהעבירה שיעורי רוח ומוטיבציה במשך שש שנים לתצפיתניות, לאור בקשת מפקדים לחיזוק חיילות שנמצאות בעבודה שוחקת ומתישה. קצין מילואים, שמשתייך לארגון שמאל קיצוני וראה בעין עקומה את הפרויקט, החליט ללא פנייה מערכתית לגורמים המוסמכים, וללא כל התייעצות עם החיילות לפנות לאתר 'Ynet' כדי לעצור את שיעור התורה והמוטיבציה בטענה ל"הדתה".

כעת, הרבצ"ר תא"ל הרב אייל קרים לא עמד בלחץ ולמרות רצון החיילות – הרחיק מהחמ"ל את הרבנית הותיקה. הרבצ"ר הגדיר את מיקום השיעור 'טעות' והורה להעבירו למועדון היחידה, חרף מחאת החיילות שנמצאות בחמ"ל בכל שעות היממה ומעוניינות בשיעור המחזק – כך שלמעשה השיעור בוטל.

כך הודיע הרבצ"ר לכלל סגלי הרבנות בצה"ל: "בנאומו של הרמטכ"ל בטקס האזכרה לאסון המסוקים שהתקיים אתמול, הוא הזכיר בין היתר את חשיבות התחקור והלמידה המעמיקה מטעויות.

לפני מספר חודשים, אירעה שגיאה גם בפעילות מטעמנו: מרצה העבירה שיעור תורה לחיילות בתוך חמ"ל איסוף בחטיבת יואב (אילת). בעבר הנחנו מפורשות, כי לא יתקיימו שיעורים ושיחות בתוך החמ"ל. הדבר עלול לגרום להיסח הדעת ולתקלה מבצעית, חלילה. שמח לעדכן שתיחקרנו, למדנו, וכעת גם ביצענו תיקון: המרצה חזרה ליחידה, ומוסרת שיעורים במועדון היחידה – לחיילות המעוניינות בכך".

כזכור, אחת המפקדות כתבה: "בתור אחת מהסגל הפיקודי של החמ"ל, הפעילות עם הרבנית היתה מדהימה לבנות. הן מאוד מאוד אהבו אותה, הן חיכו לזמנים האלה. תמיד היא היתה באה ומעבירה להם תכנים מעניינים, אם זה חגים או פ"ש או נושאים אחרים. אף פעם לא עלו מולי התנגדויות של בנות שהן לא מעוניינות לשמוע או להיות נוכחות. ראינו כמה אכפת לה מהבנות.
הפעילות שלה באמת מדהימה ונותנת הפוגה לבנות מכל השגרה של החמ"ל ושל הלוח זמנים הצפוף של המשמרות ושעות השינה וכו'…הבנות נהנו וזכו עד היום לפעילות המדהימה".

מתחקיר 0404 ומעדויות חיילות בשטחן מתברר כי השיעור צומצם מאד ורק חיילות בודדות מצליחות להגיע לשיעור.

אחת החיילות שראתה את הודעת הרבצ"ר הגיבה לחדשות 0404: "הודעת הרבצ"ר מנותקת מהמציאות, שיעור במועדון זה פשוט לקבור ולמסמס את השיעור, זה לא נגיש לבנות כמו החמ"ל. לא ברור למה הרבצ"ר מחמיר יותר מכל המפקדים שהיו שם במשך שש שנים ואישרו את קיומו של השיעור בחמ"ל. חבל שדווקא מי שאמון על שיעורי תורה בצה"ל נכנע ומתיישר עם גורמים שמבקשים לפגוע בשיעורי התורה, חבל שהרבצ"ר משרת אותם".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]