האו"ם נגד ההתיישבות: פורסמה "רשימה שחורה" של 112 עסקים ישראליים - 0404
האו ויקיפדיה

האו"ם נגד ההתיישבות: פורסמה "רשימה שחורה" של 112 עסקים ישראליים

מועצת "זכויות האדם" של האו"ם פרסמה היום (רביעי) רשימה שחורה הכוללת עסקים שפועלים בגושי ההתיישבות ביו"ש, מזרח ירושלים ורמת הגולן.

הרשימה מכילה בתוכה לא פחות מ-112 עסקים, בה נכללים 94 עסקים הנמצאים בישראל, ועוד 18 בשש מדינות אחרות. בין העסקים המוחרמים צוינו בנקים, חברות סלולר ובוקינג – כגון רמי לוי, דלק, בנק הפועלים, Airbnb, בזק, ועוד.

האמריקנים העבירו לנציבה מסרים לפיהם ארה"ב תנקוט צעדים חריפים נגד נציבות האו"ם לזכויות אדם, עם פרסום הרשימה.

על הפרסום הגיבה מועצת יש"ע: "האו"ם שוב הוכיח כי הוא גוף מוטה, לא נייטרלי ופועל נגד מדינת ישראל. אנו מגנים בכל תוקף את פרסום הרשימה אשר יש בה סממנים אנטישמיים מובהקים.

אנו קוראים לכולם – תמכו בתוצרת ישראלית, תמכו בתוצרת יהודה, שומרון ובקעת הירדן. מבחינת מדינת ישראל אלו עסקים שפועלים לחזק את הכלכלה באזור ותורמים לשלום יותר מכל מה שעשה האו"ם בכל שנות פעילותו.

אזרחי ישראל – חזקו את 'הרשימה הלבנה' הזאת, ואת החברות שפועלות בחבל הארץ הפורה הזה עם מוצרי איכות. רכשו תוצרת עם ערכים של שלום ופיתוח כלכלי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]