ח"כ ברקת: "בעשור ישראל יכולה להיות אחת מעשר הכלכלות החזקות בעולם" - 0404
ח

ח"כ ברקת: "בעשור ישראל יכולה להיות אחת מעשר הכלכלות החזקות בעולם"

ח"כ ניר ברקת נאם היום (רביעי) בכנס קהלת לכלכלה בתל אביב., בו הציג סדר יום ומשנה כלכלית שגיבש לבקשתו של רה"מ בנימין נתניהו, ובמרכזה היעד להביא את מדינת ישראל לעשירייה הפותחת של הכלכלות החזקות בעולם.

ברקת אמר בנאומו: "ישראל יכולה וצריכה להיות אחת מעשר הכלכלות החזקות בעולם. היום אנו מקום 19 בתל"ג לנפש, אבל תוך עשור אנחנו יכולים להיות בעשיריה הראשונה בכלכלה, בהיי-טק ובחדשנות, וזאת בעזרת מספר צעדים הכרחיים שצריך לבצע בכלכלה הישראלית כדי להתאימה לאתגרי העולם של מחר.
אני מתכוון לקדם ולממש צעדים אלו בכל תפקיד שאמלא בממשלה ובכנסת הבאה".

ברקת מתבסס על מספר עקרונות עבודה מנחים – 'יזמות ולא גזברות' תוך אבחנה חדה בין השקעה להוצאה וזווית ראייה עסקית, הובלת ישראל לקחת חלק בתחרות הגלובלית מתוך הבנה כי אנו לא מתחרים ביננו אלא מול המדינות החזקות בעולם, וכן התייחסות לפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל לא כנטל אלא כנכס שיזניק את המשק הישראלי.

מתוך עקרונות אלו, הציג ברקת חמישה צעדים להאצת הצמיחה הכלכלית במשק, שמתמקדים בפתיחת השוק הישראלי לתחרות והפחתת המחירים והבירוקרטיה, הפיכת הפריפריה למנוע צמיחה לאומי, שדרוג שירותי הרפואה, השקעה בתשתיות לאומיות, ושירות ממלכתי בדומה לשירות לאומי בשאיפה ל-100% שירות.

ח"כ ברקת: "אם הייתה לי חשיבה גזברית כנראה שצ׳ק פוינט לא הייתה קיימת היום, חייבים להכניס יזמות למגזר הציבורי. ישנם אתגרים לאומיים רבים בהם הביטחון והחוץ, אך שינוי בנושא הכלכלי-חברתי הוא שיגדיל את 'העוגה הלאומית' וישלים את המעטפת של ישראל כמדינה עוצמתית וחזקה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]