משרד החוץ: "לא נשתוק כשבלגיה מזמינה נציג תומך טרור למועצת הביטחון" - 0404
משרד החוץ: ויקיפדיה

משרד החוץ: "לא נשתוק כשבלגיה מזמינה נציג תומך טרור למועצת הביטחון"

סגן השגריר הבלגי בישראל מר פסקל בופין, זומן היום (שלישי) בשנית למשרד החוץ בירושלים ע״י ראש אגף אירופה אנה אזארי, לשיחת נזיפה. זאת בשל החלטת בלגיה להזמין אותו כנציג למועצת הביטחון, בעודו מקושר לארגון הטרור "החזית העממית לשחרור פלסטין", שהינו חבר באש"ף.

בראד פארקר, מנכ"ל ארגון "Defense for Children – Palestine", שהוזמן ע״י בלגיה המשמשת כנשיאה זמנית של מועצת הביטחון, ידוע בעמדותיו האנטי-ישראליות הקיצוניות. פארקר מהווה חלק מחברי הבורד של הארגון, המקושר לארגון הטרור "החזית העממית לשחרור פלסטין".

אנה אזארי אמרה בפגישה: "ישראל מצפה מבלגיה לבטל את הזמנת פארקר לדיון ולהפסיק את הקו האנטי-ישראלי שנוקטת בלגיה כחברה במועצת הביטחון".

אזארי הביעה פליאה על כך ששגריר ישראל בבריסל, עמנואל נחשון, זומן לנזיפה ע"י משרד החוץ הבלגי לאחר פרסום בתקשורת של הביקורת הישראלית על הצעד הבלגי. היא הבהירה: "הבלגים לא יכולים לצפות שנשמור על שתיקה כשהם מנצלים את היותם הנשיאים הזמניים של מועצת הביטחון לטובת פגיעה בישראל".

כמו כן, גם הביעה אזארי תמיהה על אוזלת היד של הממשלה הבלגית בטיפול בקרנבל האנטישמי באאלסט, שהתקיים יום קודם לדיון במועצת הביטחון – ושאלה לאן הבלגים מנסים להוליך את יחסיהם עם ישראל. היא הוסיפה והביעה ציפייה רבה שההנהגה הבלגית תגנה את האירוע האנטישמי באופן ברור.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]