טרור חקלאי: ערבים השחיתו ציוד חיוני, גנבו ציוד יקר ערך ועקרו שתילים במטעי מגדל עוז | צפו - 0404
טרור חקלאי: ערבים השחיתו ציוד חיוני, גנבו ציוד יקר ערך ועקרו שתילים במטעי מגדל עוז | צפו רבש"ץ מגדל עוז

טרור חקלאי: ערבים השחיתו ציוד חיוני, גנבו ציוד יקר ערך ועקרו שתילים במטעי מגדל עוז | צפו

במהלך הלילה האחרון (שני) בוצעה גניבה חקלאית ע"י ערבים במטעים של מגדל עוז שבגבעת המנזר הרוסי הסמוך לצומת גוש עציון. באירוע נגנב ציוד יקר ערך, לוחות סולאריים, מערכות השקייה וכן נעקרו ונחתכו שתילי גפנים וצינורות השקייה. מדובר בציוד חיוני ויקר ערך, כאשר שווי הגניבה נאמד בסך אלפי שקלים

מתן, רכז ביטחון היישוב, סיפר ל"חדשות 0404" – "גילינו היום בבוקר שגנבו לנו ועקרו שתילים ברחבי הגוש, אנחנו מגדלים בעיקר גפנים ליין – ליקבים של הגוש. התעוררנו והמנהל גילה את ההרס, זה מתבטא בעיקר בכריתת גפנים, עקירה של שתילים חדשים. גנבו לנו לוחות סולאריים שהם בסיס למערכות ההשקייה הממוחשבות שלנו. 

הגשנו תלונה אך כתוצאה מהקור לא מצאו שום דבר. זה קרה לנו באיזור גם לפני יומיים בעמדה של השומר שלנו, גנבו לנו את הציוד ממכולה שנעולה עם סורגים, סגורה.

אנחנו במלחמה יום יומית עם הדבר הזה. אנחנו מקווים שיהיה מיצוי של החקירה. מצד אחד הצבא לא עושה מספיק כדיי לשמור על נכסי המתיישבים, אבל בסוף הוא רוצה לשמור יותר על התושבים, חיי אדם. אני יכול להבין את זה, אבל מצד שני זו מלחמה יום יומית – מתאר לעצמי שזו לא תהיה פעם אחרונה. זה מצב של פגיעה כלכלית, משהו שקורה הרבה זמן ולא יודעים איך להתמודד איתו.

אנחנו לא 'לא עושים שום דבר', כן מנסים לאתר עם מצלמות, עם משקלים בדרך עפר להתראה, מנסים לתפוס, אבל זה לא תמיד צולח. ככל שאתה מתמגן יותר גם הגנבים יודעים לעלות על הפריצות. אנחנו מתוסכלים – אנחנו כבר לא יודעים איך להגיב. מקווים שהמשטרה תעשה את עבודתה נאמנה, ואם הצבא יוכל לסייע כמובן".

רבש"ץ מגדל עוז

רבש"ץ מגדל עוז

רבש"ץ מגדל עוז

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]