הפיגוע בפאב בת"א: בג"ץ החמיר את עונשו של המסייע למחבל - 0404
הפיגוע בפאב בת שלמה מור

הפיגוע בפאב בת"א: בג"ץ החמיר את עונשו של המסייע למחבל

בית המשפט העליון קיבל את ערעור הפרקליטות היום (שלישי) והחמיר בעונשו של הנאשם שסייע למחבל בפאב "הסימטא" בתל אביב, לשנת מאסר בפועל.

מדובר באירוע בו המחבל נשאד מלחם פתח באש לעבר המבלים בפאב ה"סימטא" ברחוב דיזנגוף בתל אביב, וגרם למותם של אלון בקל ז"ל ושמעון רוימי ז"ל, וכן לפציעתם של אנשים נוספים. במהלך הימלטותו, ירה גם בנהג מונית מטאוע אל קרינאוי ז"ל, בשל חששו כי יסגירו למשטרה.  

המחבל שהה במקום מסתור בכפר ערערה בצפון ובחלוף שבוע אותר על ידי כוחות הביטחון ונורה בחילופי אש. הנאשם מוחמד מלחם פגש את המחבל באותו מקום, זאת על אף שסיפר לו כי ביצע פיגוע רצחני ואף לבקשתו, קיבל מהנאשם טלפון סלולרי.

הנאשם הורשע על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון בעבירה של סיוע לאחר מעשה, ובית המשפט המחוזי בחיפה הטיל עליו עונש של עבודות שירות בהיקף של 300 שעות.

לאחר שהמחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הגישה ערעור על גזר הדין, בפסק הדין העדכני של בג"ץ צוין: "סיוע למחבל רצחני נופל בגדר עבירה בעלת חומרה יתרה גם כשמדובר בסיוע לאחר.

עונשו של המסייע צריך שיהיה חמור מספיק כדי להניא אנשים במצבו מהושטת סיוע מכל סוג לעבריין העיקרי ועל ידי כך לדלל את מאגר הסייענים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]