שנתיים לרצח הרב איתמר בן גל: השר אקוניס וראש המועצה חנכו רחוב על שמו - 0404
שנתיים לרצח הרב איתמר בן גל: השר אקוניס וראש המועצה חנכו רחוב על שמו רועי חדי

שנתיים לרצח הרב איתמר בן גל: השר אקוניס וראש המועצה חנכו רחוב על שמו

שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס ביקר היום (שני) יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בישוב הר ברכה שבשומרון. השר חנך בישוב יחד עם דגן רחוב חדש על שמו של הרב איתמר בן גל הי"ד שנרצח בפיגוע דקירה בצומת אריאל לפני שנתיים בדיוק.

הרב איתמר בן גל נרצח בפיגוע דקירה ב-05.02 בפברואר 2018. בסוף השבוע הקרוב יתקיים יום השנה לזכרו. הוא הותיר אחריו אשה ו-4 ילדים קטנים.

בטקס חנוכת הרחוב נכחו גם: יוני הישראלי יו"ר מזכירות הר ברכה, הרבנית ענבל מלמד, בני משפחתו של הרב בן גל, אלמנתו מרים וכן הוריו של הרב איתמר בן גל: הרב דניאל ושושנה בן גל וכן הוריה של מרים בן גל – הרב שלומי ואביטל בדש.

שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס אמר במקום: "ארץ ישראל בשלמותה שלנו, אנחנו נמשיך לבנות בה ולפתח אותה ולטעת בה תמיד. כפי שכבר אמרתי בעבר, הר ברכה תהפך לעיר ואם בישראל, ולעולם לא תקום מדינה פלסטינית".

ראש המועצה יוסי דגן אמר בטקס: "יהי רצון שכפי שאנו חונכים את הרחוב הזה על שם איתמר בן גל הי"ד, כך נזכה בשנה שנתיים הקרובות לחנוך כאן שכונה של 800 יחידות דיור לזכרו אנחנו מתחזקים ממרים היקרה, ומכל משפחת בן גל ובדש, ומהר ברכה, ובעזרת ה' אנחנו נהפוך את הר ברכה ביחד לעיר ואם בשומרון, ונגיע למליון תושבים יהודים בשומרון, אנחנו שואבים כוחות מרוחו וגבורתו של הרב איתמר בן גל הי"ד וכל בני המשפחה היקרה, של הישוב המיוחד והמקסים הזה הר ברכה, בזמן כזה ומתוך רוב תושבים ורוב בניין נגיע לריבונות. אנחנו מצפים לריבונות כבר עכשיו עוד לפני הבחירות".

אביו של הרב איתמר בן גל: "הנחמה היחידה שלנו, היא בניין הארץ ולבנות את הר ברכה" אביו ביקש לחזק את הישוב ואת המועצה האזורית שומרון, את וועד הישוב ואת ראש המועצה על פועלם למען בניית הישוב הר ברכה.

רועי חדי

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]