השר פרץ בטקס נטיעות לזכר שבע התלמידות שנרצחו בנהריים: "אחרי הגדיעה יש צמיחה, תקווה" - 0404
השר פרץ בטקס נטיעות לזכר שבע התלמידות שנרצחו בנהריים: חורחה נובומינסקי

השר פרץ בטקס נטיעות לזכר שבע התלמידות שנרצחו בנהריים: "אחרי הגדיעה יש צמיחה, תקווה"

שר החינוך, הרב רפי פרץ השתתף היום (שני) בטקס נטיעות ביער הבנות, לזכרן של שבע התלמידות מבית ספר המקיף הדתי אמי"ת שח"ר שנרצחו באי השלום בנהריים.

את הרעיון לנטיעת היער "נטע אייל" ע"ש סגן אייל שמעוני ז"ל שנפל בקרב בלבנון, יזמה אמו השכולה, אורנה שמעוני. בטקס לקחו חלק ראש עיריית בית שמש, ראש המועצה האזורית עמק הירדן, נציגי קק"ל, מנהלת בית החינוך אמי"ת שחר, מורים, מחנכים, בנות כיתתן של הנרצחות, תלמידות ותלמידים.

שר החינוך, שייצג את ממשלת ישראל בטקס, אמר: "שבע בנות צעירות, שנרצחו כאן, במפגש גבולות השלום בין ישראל לירדן, שלום לא היה כאן באותו היום, אלא רצח נתעב של בנות צעירות מלאות חיים שהגיעו לכאן לטייל, להכיר את ארץ ישראל, ללמוד דרך הרגליים. עד שברגע אחד הכל נגדע, מחבל אחד מלא בשנאה לקח חיים של נערות שלא יכלו להגן עצמן.

בפרשת השבוע האחרונה, בשירת הים, פעם ראשונה שעם ישראל נמשל לאילן: "תְּבִאֵמוֹ וְתִטָּעֵמוֹ בְּהַר נַחֲלָתְךָ". כמו העץ, אנו רוצים להיות נטועים פה לזמן רב, וממש כמו האילן, כאשר ענף אחד נגדע, צומח ענף חדש, ענף המחובר לאותו העץ היונק מאותם שורשים. כך גם אנו רואים כאן, אחרי הגדיעה יש צמיחה, יש תקווה. עץ החיים. זה הפרויקט המדהים הזה שנבנה פה לזכר הבנות".

חורחה נובומינסקי

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]