ח"כ שקד בדיון על הנגשת מערת המכפלה: "ברור שזה לא מתקדם בהסכמה. צריך להלחיץ את הרשות המבצעת" - 0404

ח"כ שקד בדיון על הנגשת מערת המכפלה: "ברור שזה לא מתקדם בהסכמה. צריך להלחיץ את הרשות המבצעת"

שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד ממפלגת 'ימינה', הדגישה הבוקר בדיון ועדת חוץ ובטחון, בנושא הנגשת מערת המכפלה, כי יש להפעיל לחץ על הרשות המבצעת באמצעות דיון נוסף בוועדה.

שקד אמרה: "זה ברור שלאורך זמן ניסו לקדם את הנגשת מערכת המכפלה בהסכמה עם הפלשתינים, אך גם ברור שזה לא מתקדם בהסכמה עם הפלשתינים. כשבנט נכנס למשרד הבטחון, אמרתי לו: יש שני פרויקטים, אחד השוק הסיטונאי בחברון, אני כשרת משפטים עבדתי כדי לייצר חוות דעת כדי לאפשר שם בנייה והדבר השני זה המעלית במערת המכפלה ואת שניהם צריך לשחרר. לגבי השוק הסיטונאי הוא קיבל את ההחלטה למרות האיומים וההפחדות וברוך השם המצב בסדר ואני מאוד מקווה שנראה את השכונה הזו בשוק הסיטונאי נבנית.

אותו דבר כאן, מכיוון שאנו לא מצליחים לקבל את ההסכמה של הפלשתינים, צריך להתקדם ואני בטוחה שכשנושא ההפקעה יגיע לשולחן שר הבטחון אז הוא יאשר אותה וכפי הידוע, היו גם כמה שלבים בדרך לתכנן את ההפקעה והיום אנחנו יודעים להגדיר אותה ולכן אין טעם להתעכב יותר, צריך להביא את הנושא לדרג המדיני, לקבלת החלטה ואני בטוחה שכמו שהתקבלה החלטה לגבי השוק הסיטונאי כך תתקבל החלטה בעניין ההפקעה. אני ממליצה ליו"ר הועדה לקיים דיון נוסף בנושא בזמן הקרוב, כמי שהייתה שרת המשפטים הדיונים הללו מלחיצים את הרשות המבצעת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]