בגין הסתה לטרור: שנתיים וארבעה חודשי מאסר נגזרו על ראאד סלאח - 0404
בגין הסתה לטרור: שנתיים וארבעה חודשי מאסר נגזרו על ראאד סלאח ציפי וידוסר‏

בגין הסתה לטרור: שנתיים וארבעה חודשי מאסר נגזרו על ראאד סלאח

28 חודשי מאסר נגזרו הבוקר (שני) ע"י ביהמ"ש על ראאד סלאח, לשעבר מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית.

זאת לאחר שהורשע בנובמבר בהסתה לטרור ובתמיכה בהתאחדות בלתי חוקית, כאשר ביהמ"ש השלום בחיפה הדגיש כי "מילים עלולות להוביל לאלימות". סלאח נושא עונש מאסר על תנאי בגין הרשעה קודמת, וביהמ"ש גזר עליו היום עוד 18 חודשי מאסר נוספים על תנאי.

בשנת 2017 כבר נעצר סלאח בעקבות דברי שבח שנשא בהלוויה של שלושת המחבלים מאום אל פחם שביצעו פיגוע בהר הבית באותה השנה. בנאומו אמר: "ברגעים האלה עלינו לעמוד כבית אחד, כמשפחה אחת. ניפרד מהשאהידים שלנו, ונאחל להם להצטרף אל הנביאים, הצדיקים והשאהידים. ברגעים האלה נתפלל לאלוהים שיעלה את ערכם במרומים בגן העדן".
 
על גזר הדין הגיב השר לבטחון הפנים, גלעד ארדן: ‏"אני מברך את בית משפט השלום ששלח את המסית ראא’ד סאלח לכלא. גזר הדין ממחיש, שתומכי טרור ומסיתים מקומם בכלא ולזמן ארוך ולא בכנסת.
בית המשפט העליון, שהכשיר את מועמדות יזבק, צריך לעשות היום חשבון נפש כשהוא רואה את מהללת המחבלים יזבק מגיעה לבית המשפט יחד עם תומך הטרור והמסית ראאד סלאח".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]