גורמים במועצה האזורית שומרון: "אם פרשני השמאל תוקפים בשצף, סימן שאנחנו בכיוון הנכון" - 0404
גורמים במועצה האזורית שומרון: גור דותן

גורמים במועצה האזורית שומרון: "אם פרשני השמאל תוקפים בשצף, סימן שאנחנו בכיוון הנכון"

פרשני השמאל תקפו אמש (ראשון) את ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, זאת לאחר שקרא לרה"מ להחיל ריבונות בתגובה לדברי השגריר דיוויד פרידמן, שטען כי ישראל תצטרך להמתין ורק לאחר הבחירות להחיל ריבונות.

על הדברים הללו צייץ ברק רביד הכתב המדיני של חדשות 13 ואחד מסמני השמאל המובהקים בתקשורת הישראלית: ‏"אני לא יודע אם זו יותר חוצפה, כפיות טובה, או חוסר מודעות עצמית".

כמו כן, הוסיף נדב אייל כתב חדשות החוץ של הערוץ: "כמה מהר הפך השגריר שהוא יותר ימני מביבי לדעתי לנציב העליון בעיני האנשים האלו".

על כך השיבו גורמים במועצה האזורית שומרון: "כפי שאמר ראש המועצה, אנו מכבדים את דיוויד פרידמן ואת פועלו, אולם לא ייתכן שיכפו על ישראל מהלכים. מדינת ישראל היא מדינה ריבונית וראש ממשלת ישראל הוא זה שצריך לקבל את ההחלטה ולהחיל ריבונות עוד לפני הבחירות. אם פרשני השמאל תוקפים בשצף, סימן שאנחנו בכיוון הנכון".

כל זאת בהמשך למאבק שהמועצה אזורית שומרון החלה על החלת הריבונות, כאשר נודע כי על אף ההבטחות, לא בטוח שרה"מ נתניהו מתכוון להחילה לפני הבחירות. בין השאר קיימה המועצה קמפיין בארץ ובארה"ב, תוך שראש המועצה שלח מכתב לרה"מ וכך גם 80 משפחות שכולות שמגבות את המאבק.

בנוסף נפתח בשבוע האחרון אוהל מחאה מול משרד רה"מ מטעם ראשי הרשויות ביו"ש, ובמוצ"ש יצאה המועצה בקמפיין הקורא לרה"מ לנהוג כמו בגין, תוך החלת ריבונות גם ללא הסכמת ארה"ב. בשבוע הקודם אף יצאה משלחת מהשומרון בראשות דגן לוושינגטון, זאת כדי לדון עם מנהיגים אוונגליסטים ובכירים רפובליקנים, להתריע מפני סכנות תכנית המאה ולקרוא להחלת ריבונות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]