חשש ברשות ההגירה והאוכלוסין מהכרה באלפי פליטים עקב החלטת בג"ץ על קריטריון מילת הנשים - 0404
חשש ברשות ההגירה והאוכלוסין מהכרה באלפי פליטים עקב החלטת בג ויקיפדיה

חשש ברשות ההגירה והאוכלוסין מהכרה באלפי פליטים עקב החלטת בג"ץ על קריטריון מילת הנשים

לאחר הכרת בית המשפט העליון אמש (ראשון) במילת נשים כסיבה לפליטות, גורמים ברשות האוכלוסין וההגירה הביעו חשש מהכרה באלפי פליטים, כך נודע בגלי צה"ל.

גורמים ברשות האוכלוסין וההגירה הדגישו כי החלטת ביהמ"ש העליון יוצרת בעיה שעלולה לצאת משליטה, ולכפות הכרה במספר בלתי מוגבל של פליטים – מדובר באלפים לדברי הגורמים.

ביהמ"ש הורה למדינה להעניק מעמד פליט ל-4 בני משפחה, ביניהם זוג הורים ושתי בנותיהם, בשל החשש כי המשפחה המורחבת תבצע מילת נשים בבנות המשפחה. הליך מזעזע שמתקיים כיום במדינות אפריקה שונות, בעיקר מוסלמיות.

לפי נתוני האו"ם לפחות מאתיים מליון נשים בעולם עברו במהלך חייהן מילת נשים, ביותר משלושים מדינות, בהן סומליה, גינאה, סודן ומצרים. כיום שוהים בארץ אלפי בני אדם מהמדינות הללו, וברשות האוכלוסין וההגירה חוששים כי יצטרכו להכיר ברבים מהם, ובזרים נוספים שיגיעו לארץ ויגישו בקשת מקלט.

כדי לסבר את האוזן, מאז קום המדינה הכירו הרשויות בפחות מ-200 בני אדם כפליטים. אחוז ההכרה בבקשות מקלט בארץ כיום עומד על פחות מ-1%; כך מסר יובל אראל, הכתב המשפטי של גלי צה"ל הבוקר, בתכנית "בוקר טוב ישראל" המוגשת ע"י אפי טריגר. 

על כך הוסיף שר הפנים, אריה דרעי: ״מדובר בפסק דין שעלול להיות בעל השלכות קשות מאד ולשנות לחלוטין את מדיניות ההגירה של ישראל. בעקבות פסק הדין, יכולות להגיע לישראל נשים רבות מאפריקה ואנחנו נצטרך לקלוט אותן אם באזור מגוריהן מתבצעת מילת נשים. זה בלתי מתקבל על הדעת ואני מתכוון להאבק בכך. אסור לשנות את מדיניות ההגירה הקיימת״.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]