מאבקה של אם אחת בסיור תעמולה לדרום ת"א: "התלמידים ינהלו את המדינה. איזה צביון יהיה לה?" - 0404
מאבקה של אם אחת בסיור תעמולה לדרום ת רוית רוטנברג

מאבקה של אם אחת בסיור תעמולה לדרום ת"א: "התלמידים ינהלו את המדינה. איזה צביון יהיה לה?"

ביה"ס "הרב תחומי למדעים ואומנויות" בו לומד בנה של רוית רוטנברג, תושבת נהריה, הודיע לה ולהורי התלמידים בתחילת שנת הלימודים על סיור לדרום תל אביב שהתלמידים עתידים לצאת אליו. לאחר שפנתה למנהלת, לשר החינוך, למנהלת מחוז צפון, לראש העיר וכן להורי התלמידים, בטענה שהסיור נובע מאג'נדות פוליטיות שמאלניות המתארות את בעיית המסתננים באופן חד צדדי; קיבלה תשובה מקוממת אחת: "הסיור מאושר".

רוית פנתה מספר פעמים לגורמים במשרד החינוך, ואף ביקשה לכלול את שפי פז כנציגת תושבי תל אביב, על מנת לאזן את הסיור. כל בקשותיה סורבו, וכעת נראה כי התלמידים יאלצו לצאת לסיור חד צדדי, זאת על אף שציינה לא פעם גם את קריאתו של חוזר מנכ"ל משרד החינוך לחינוך לגישה ביקורתית.

במכתבה הדגישה רוית: "בדרום תל אביב גרים תושבי השכונות אזרחי מדינת ישראל שמשרתים בצבא, משלמים מיסים. אותם תושבים סובלים סבל רב מתופעת המסתננים שחלקם אף נגוע באלימות ואונס ושוד. אך גם בלי זה עשרות אלפים אשר נוחתים בחצר ביתם גורמים להרס וקריסת תשתית. אך לצערינו אין ייצוג שלהם בסיור".

רוית מסרה ל-"חדשות 0404": "בתחילת השנה הודיעו לנו באסיפת הורים שיש סיור לדרום תל אביב והייתה אג׳נדה בסוף הסיור של טיפול בעיקר בסוגיית הפליטים ומבקשי מקלט. אני פניתי למנהלת והסברתי לה שיש בעיה בסיור. היא אמרה שאם יהיה משהו חריג המחנכים יעצרו זאת. כתבתי לשר החינוך שהסיור בעל אג׳נדה שמאל קיצונית. קיבלתי תשובה ממנהלת מחוז צפון שהסיור מאושר.

פניתי למנהלת וביקשתי סיור מאוזן ולהוסיף את שפי פז לסיור. פניתי גם לראש העיר לאזן את הסיור או לבטל אותו וגם כתבתי להורים. המנהלת כתבה שהסיור מאוזן והתלמידים פוגשים את תושבי דרום תל אביב אבל לא מסרה שמות של אנשים איתם ייפגשו התלמידים. אשלח לך גם את החוזר שיצא להורים.

ההתייחסות לתושבי דרום תל אביב היא במושגים של עושר ועוני, ובמטרת טיפול בסוגיית הפליטים ומבקשי המקלט. התלמידים של היום בני 18 הם הדור שינהל את המדינה עוד 30 שנה. איזה צביון תהיה למדינה עוד 30 שנה אם אלה הסיורים?"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]