חוננו על זיכוי אב המחבל מברקן מאי מניעת הפיגוע: "משפחה שגידלה מחבל - ביהמ"ש יכל למנוע את הפיגוע הבא" - 0404
חוננו על זיכוי אב המחבל מברקן מאי מניעת הפיגוע: דוברות המשטרה

חוננו על זיכוי אב המחבל מברקן מאי מניעת הפיגוע: "משפחה שגידלה מחבל – ביהמ"ש יכל למנוע את הפיגוע הבא"

אביו של המחבל מברקן הורשע היום (ראשון) באי מניעת החזקת נשק בלבד, וזוכה מעבירת אי מניעת הפיגוע, בו נרצחו קים לבנגרונד יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד.

בדיון הכרעת הדין שהתקיים בעניינו בבית המשפט הצבאי שומרון קבע השופט סא"ל סמזר שגוג כי אב המחבל ידע על נשקו של בנו, אולם לא ידע על כוונותיו לבצע פיגוע.

עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו' המייצג את משפחות הנרצחים, תקף את החלטת ביהמ"ש ואמר: "הנאשם, אביו של המחבל, ידע על כך שבנו מחזיק נשק ומתאמן. אמו של המחבל טענה שהיא דווחה לאבא על כוונותיו של הבן ובכך ניסתה להקל מאחריותה על הפיגוע ולקבל עונש מופחת.

מדובר על משפחה שגידלה מחבל ולא מנעה את הפיגוע, ורק הטלת אחריות מלאה וענישה מחמירה יוכלו לסייע במניעת הפיגוע הבא. אם רוצים להפסיק את הטרור אי אפשר להיכנס לפלפולים משפטיים כל כך דקים. נדרוש בהמשך לערער על הכרעת הדין הזו, כדי שאותו אב מחבל יואשם באי מניעת הפיגוע ויקבל שנים רבות בכלא".

בני משפחתה של קים לבנגורנד יחזקאל הי"ד נכחו בדיון, ותקפו אף הם את ההחלטה: "כמובן שהוא ידע, כי בשאר המשפטים אח המחבל ואימו הודו שהם אמרו לאבא. כולם אמרו לו, והוא לא ידע? השופט כמובן לא התייחס לזה. אסור לעבור על זה בשתיקה.

יש תמונות שמוכיחות שאכן הבן החזיק בנשק. אבא ששולח את בנו לקייטנת הפתאח, מה הוא מצפה שיצא, אם לא רצח?".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]