התפרצות הקורונה: משרד הבריאות לציבור - יש לשקול נסיעות לתאילנד, יפן, ויאטנם ויעדים נוספים - 0404
התפרצות הקורונה: משרד הבריאות לציבור – יש לשקול נסיעות לתאילנד, יפן, ויאטנם ויעדים נוספים 0404

התפרצות הקורונה: משרד הבריאות לציבור – יש לשקול נסיעות לתאילנד, יפן, ויאטנם ויעדים נוספים

בהמשך להנחיית שר הבריאות יעקב ליצמן, לבדוק האם יש להמליץ לציבור לשקול האם לסוע למדינות נוספות מלבד סין, בהם התפרץ נגיף הקורונה, בוצעה הבוקר הערכת מצב והומלץ על ידי המשרד לשקול את נחיצות הנסיעות ליעדים הבאים: תאילנד, יפן, הונג קונג, סינגפור, מקאו, דרום קוריאה וטיוואן, זאת בנוסף לאזהרת המסע שניתנה לגבי סין.

ממשרד הבריאות נמסר: "משרד הבריאות הרחיב לאחרונה את הגדרת המקרה של חשד לנגיף הקורונה לצורך ביצוע בדיקת מעבדה לחוזרים מהיעדים שצויינו לעיל. על פי ההגדרה החדשה, אדם שעונה על אחד משני הקריטריונים הבאים:

1. שהה במגע הדוק עם חולה מאומת. 2. שהה באחד מהיעדים שצויינו ובתוך 14 יום מהמגע עם החולה המאומת או מהחזרה מאחת המדינות האמורות, הופיעו אצלו: חום מעל 38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר.

על מי שעונה לקריטריונים אלה יש לגשת למרפאה או לבית חולים, בתיאום והודעה מראש על הגעתם, תוך כיסוי האף והפה במסכה או בבד, להימנע ממגע עם הסובבים, להימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית ולפעול בהתאם להוראות המפורטות באתר המשרד.

נבהיר ונחדד כי בהתאם להנחיות קודמות בידוד בית נדרש אך ורק לחוזרים מסין. רק עבור מי שלא חלפו 14 יום מאז הגעתו מסין – וסין בלבד. המשרד רואה בציבור שותף מרכזי לפעילויות למניעת התפרצות המחלה. רק בממץ משותף של כולם נצליח להתמודד עם התפרצות אפשרית בישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]