למרות התנגדות היועמ"ש: אושרה הצעת השר אוחנה להקמת וועדת בדיקה להתנהלות מח"ש - 0404
למרות התנגדות היועמ

למרות התנגדות היועמ"ש: אושרה הצעת השר אוחנה להקמת וועדת בדיקה להתנהלות מח"ש

בניגוד לעמדת היועמ"ש, שרי הממשלה אישרו היום (ראשון), את הצעתו של שר המשפטים אמיר אוחנה להקמת ועדה שנועדה לבחון את דרכי הטיפול בעבירות שוטרים והפיקוח על מח"ש. במהללך הדיון קרא השר לוין לעבר מנדלבליט אמר כי התקדימים שהוא יוצר "יביאו לנזק אדיר".

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התנגד למהלך וטען כי ממשלת מעבר מנועה מבחינה משפטית מהקמתה של הוועדה, וכי "עולה חשש שההחלטה מונעת משיקולי בחירות".

במהלך הדיון תקף השר יריב לוין את מנדלבליט ואמר: "לא נקבל סט כללים אחד לאופוזיציה וסט כללים אחר לממשלה. אתם עושים שימוש לרעה בכללים שלכם. התקדימים שאתם יוצרים, יביאו לנזק אדיר".

על הצעת היועמ"ש כי בראשות הוועדה יעמוד שופט עליון, אמר לוין: "לדעתך רק שופטי העליון יודעים להבדיל בין טוב לרע ורק הם ממלכתיים ויכולים להכריע בניגודי עניינים, כולם בני אדם בסוף – האם תבטיח שהשופט שימונה לא יהיה מרשימת התפוצה של שי ניצן?".

עוד הוסיף לוין: "הייתי מסכים עם חוות דעתך לגבי הקמת הוועדה אך נזכרתי בדוגמאות שלא מתיישבות עם דבריך: גילינו פתאום שבכנסת אין בעיה להקים ועדות סמוך לבחירות בתהליך שנמצא בליבת הבחירות, ובאופן ששולל מאדם זכות בסיסית שמוקנית לו בדין. מסתבר שאין בעיה לקבל החלטות בעניינים משפטיים של שרים ונבחרי ציבור תוך כדי בחירות, כתב אישום בבחירות ואפילו כשרה"מ בחו"ל בשליחת מדינית חשובה, באותו יום חייבים לרוץ ולהשלים תהליכים, גם זה בתוך בחירות".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]