להיט ברשתות החברתיות: "ביבי - תהיה בגין" | צפו - 0404
צילום: רועי חדי

להיט ברשתות החברתיות: "ביבי – תהיה בגין" | צפו

מועצה אזורית שומרון הפיצה סרטון שהפך לויראלי ברשתות: "ביבי – תהיה בגין", הקורא לנתניהו להחיל ריבונות על הישובים והמרחבים היהודים ביהודה ושומרון עוד לפני הבחירות, גם נגד עמדת ארה"ב, כפי שעשה בשעתו ראש הממשלה המנוח מנחם בגין ז"ל שהחיל ריבונות ישראלית על רמת הגולן ביום אחד, נגד עמדת ארה"ב, דבר שאף הביא לעצירת ההסכם הבטחוני בין ישראל לארה"ב אולם כיום כידוע הגולן פורח ואפילו ארה"ב, לאחר מספר שנים, הכירה בריבונותה של ישראל על הגולן.

הסרטון מציג את הרגעים הגדולים של ההכרזה בשנת 1981 על ידי בגין ותוהה האם נתניהו יגלה מנהיגות דומה. "זוהי שעה היסטורית" מסביר יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון. "ואנו מצפים מראש הממשלה להתייחס לנושא באופן הזה. לגלות מנהיגות כפי שעשה בגין וכפי שאנו יודעים שהוא יודע ויכול לעשות, ולהחיל את הריבונות כבר עכשיו. לא תהיה שעה פוליטית נוחה מזו: ממשלת ישראל היא הממשלה הלאומית והציונית ביותר שהייתה אי פעם ובבית הלבן יושב ממשל אוהד".

דגן הוסיף: "גם אם נשיא ארה"ב לא יסכים עם הצעד של נתניהו, הוא בוודאי לא יילחם בו כפי שנלחם בזמנו ממשל ארה"ב נגד החלת הריבונות על רמת הגולן – בוודאי לא בשנת בחירות בארה"ב כשבסיס הכח שלו הוא הציבור האוונגליסטי.

הציבור לא יהיה מוכן לקבל את האכזבה מאי החלת הריבונות כפי שהובטח בוושינגטון ודבר זה עלול להביא לאיבוד דרמטי של מנדטים למפלגת הליכוד – מה שעלול להביא לנפילת שלטון הימין. על אף אי הנוחות, על ראש הממשלה להחיל ריבונות עכשיו גם נגד עמדת ארה"ב כפי שעשה בגין, שאם לא כן, הדבר יהיה בכייה לדורות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]