בשבת לפני 4 שנים הוצתו ספרי קודש בכרמי צור - עד עתה צה״ל לא ביצע מעצרים ולא נפתחה חקירה - 0404
בשבת לפני 4 שנים הוצתו ספרי קודש בכרמי צור – עד עתה צה״ל לא ביצע מעצרים ולא נפתחה חקירה ביטחון כרמי צור

בשבת לפני 4 שנים הוצתו ספרי קודש בכרמי צור – עד עתה צה״ל לא ביצע מעצרים ולא נפתחה חקירה

השבת, בדיוק לפני ארבע שנים, בלילה שבין שישי לשבת (06.2.16), חדרו מחבלים לשטח היישוב כרמי צור שבגוש עציון, נכנסו לתוך בית הכנסת הארעי במקום, אספו ספרי קודש לתוך מערום והציתו אותן.

מייד לאחר מכן הבהירו נשיא המדינה, ראש הממשלה ואחרים כי מדובר בפשע איום ונורא וכי האחראים יובאו לדין, אלא שבדיקה קבועה של חדשות 0404 מעלה כי צה״ל ומשטרת ישראל לא עשו דבר בעניין.

עד לרגע זה כלל לא נפתחה חקירה וצה״ל לא ביצע שום מעצר כדי להביא לתפיסת אותם המחבלים.

כזכור, עקבות המחבלים הובילו בבירור לתוך הכפר חלחול, אך צה״ל והמשטרה מעולם לא עשו כל פעולה כדי להביאם לדין.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב אז בזעם ואמר: "נמצה את הדין עם האחראים לפשע שנאה זה. אני מצפה מהקהילה הבינלאומית לגנות את חילול בית הכנסת, שהוא תוצאה נוספת של ההסתה".

ביטחון כרמי צור

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין גינה אז גם הוא: "מראות ספרי התורה החרוכים בגוש עציון מפלחי לב. הפגיעה בקודשי עמנו פוגעת עוד יותר כאשר היא מבוצעת במקום שהוקם לזכרם של אייל, גיל-עד ונפתלי ז"ל שנרצחו ביד אכזרית. משפחותיהם עושות מלאכת קודש בהנצחת הבנים למען אחדות ואהבת ישראל. אני סמוך ובטוח שכוחות הביטחון יביאו את האחראים לדין במהרה".

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט אמר בזמנו: "תמונות ספרי הקודש השרופים בבית הכנסת לקוחות היישר מן הלילות האפלים ביותר בהיסטוריית עמנו. מערכת הביטחון צריכה לחקור את האירוע באופן מחמיר ולמצות את הדין עם המחבלים שביצעו אותו באופן חמור ביותר. מדובר בחציית קו אדום שאסור לנו להשלים איתה ולא נעבור עליה לסדר היום".

ביטחון כרמי צור

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, אמרה אז: "אסור לנו להשלים עם מראות מזוויעים כאלו כמו שריפת ספרי קודש. המחבלים שביצעו את השרפה הזאת רוצים לפגוע בנו כיהודים ולא משנה בכלל היכן נשב בארץ ישראל. אני קוראת לראשי מערכת הביטחון לעשות הכול כדי לתפוס את המחבלים במהירות האפשרית ולהעמידם לדין".

 דוידי פרל, לשעבר ראש המועצה האזורית גוש עציון, אמר אז: "התמונות הקשות מעבירות צמרמורת בכל הגוף. אני בטוח כי ניצולי השואה שעברו את ליל הבדולח והקימו את גוש עציון לא חלמו שמראות אלו של ספרי קודש שרופים יתרחשו פה בארץ ישראל תחת שלטון ישראלי. ממשלת ישראל מוכרחה להכריע את ההתפרעות הערבית הפוגעות בחיי אדם ובקודשי ישראל".

כאמור, עד לרגע זה לא נפתחה אפילו חקירה.

ביטחון כרמי צור

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]