הזלזול בחיי אזרחים | מעצר המחבל שזרק בקת״ב על קצין מוכיח - צה״ל יכול לעצור כל בקת״ביסט, אך לא עושה זאת - 0404
הזלזול בחיי אזרחים | מעצר המחבל שזרק בקת״ב על קצין מוכיח – צה״ל יכול לעצור כל בקת״ביסט, אך לא עושה זאת חדשות 0404

הזלזול בחיי אזרחים | מעצר המחבל שזרק בקת״ב על קצין מוכיח – צה״ל יכול לעצור כל בקת״ביסט, אך לא עושה זאת

מידי יום, במסגרת הטרור המושתק, משליכים מחבלים בקבוקי תבערה ואבנים לעבר נהגים בכבישי ישראל, בעיקר ביהודה ושומרון ובגזרת ירושלים.

משום מה, רק כאשר לצה״ל יש אינטרס לבצע מעצר, הוא מבצע אותו ובמקרים רבים ״שוכח״ לגמרי מאירועים רבים שהתרחשו ולא עושה דבר.

לאחר שהשבוע חוסל ובצדק מחבל שזרק בקת״ב בחברון, לאחר שכוחותינו לא עשו דבר במקרים קודמים באותו האזור, ספג צה״ל ביקורת מגורמי שמאל הזויים על חיסול המפגע. בצה״ל, נלחצו והחלו לפעול, בין השאר כדי לעצור את המחבל שזרק את הבקת״ב ביום שני לעברו של קצין מג״ב ובכך להראות כי מדובר באירוע קשה שעליו אסור לעבור בשתיקה.

הפעולה של צה״ל נכונה והכרחית, אך היא לא מבוצעת ביום יום נגד רבים המשליכים אבנים ובקת״בים וממשיכים לעשות זאת מסביב לשעון, מאחר ואף אחד לא מונע זאת מהם.

כזכור, רק כאשר מיוחס אירוע ליהודי, צה״ל והמשטרה פועלים יחד כדי לנסות ולהביא ראיות וכך, חיפשו בזמנו DNA על אבן שנמצאה בשטח. פעילות דומה שכזאת לא נעשתה מעולם על אבנים או בקבוקי צבע שזרקו ערבים לעבר אוטובוסים וכלי רכב. רבות מהאבנים אותרו בתוך האוטובוסים וכלי הרכב, אך מעולם אף אחד לא מיהר לבדוק אותן.

אם צה״ל היה מתייחס לאזרחי ישראל בדיוק כפי שהוא ממהר להגן על עצמו באירועי טרור, מן הסתם היו פוחתים אירועי הטרור היומיים בצירי ישראל.

ראוי לציין כי צה״ל מבצע כמעט מידי לילה מעצרים ובהם גם של פעילי ״טרור עממי״ – כפי שבצבא מגדירים זורקי אבנים ובקת״בים, אך מדובר בטיפה בים. טיפונת.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]