בושה וחרפה | מגישה בגל״צ: ״ביבי חזר מאוגנדה כי פוטין הבטיח לו שיחזיר לו את יוני״ | האזינו - 0404
צילום: לע"מ

בושה וחרפה | מגישה בגל״צ: ״ביבי חזר מאוגנדה כי פוטין הבטיח לו שיחזיר לו את יוני״ | האזינו

מהכסף הציבורי של עם ישראל מגדפים בגלי צה״ל את משפחת נתניהו ופוגעים בזכרונו של גיבור ישראל, יוני נתניהו, שנפל במבצע אנטבה בעת חילוץ החטופים ששהו באוגנדה.

מגישה בתכנית הערב ״סטטוס קוו״ אמרה, תוך זלזול בראש הממשלה נתניהו וברעייתו שרה, כי נתניהו חזר מאוגנדה לאחר שנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הבטיח לו כי יחזיר את יוני אחיו ז״ל, שנפל באוגדנה במהלך הקרב עם המחבלים – כך פרסם לראשונה הלל ביטון רוזן מערוץ 20.

המשתתפת בתכנית אמרה לקול צחוק מתגלגל של המגישה שעימה: ״השבוע חזרו מאוגדנה ראש הממשלה שלנו ונשענת חיינו, הקנה הרצוץ, תומכת הגב של כולנו, הצלע של המדינה, שרה נתניהו מביקור חברי באוגנדה, כי פוטין הבטיח לביבי שהוא יחזיר לו את יוני״.

בשנת 1976 פיקד סא"ל יוני נתניהו על סיירת מטכ"ל והוביל את הכח הלוחם ב'מבצע אנטבה', שלימים השתנה שמו לזכרו של יוני ל'מבצע יונתן'. בעת פעולה זו מצא את מותו. בהגעתו של ראש הממשלה נתניהו לאוגנדה בתחילת השבוע ונחיתתו באותו שדה התעופה בו נפל אחיו יוני ז״ל, אמר: "נרגש לעמוד במקום בו נפל אחי. אנטבה תמיד נמצאת איתי. במחשבותיי, בתודעתי ועמוק בלבי".

מלשכת שר הביטחון נפתלי בנט נמסר בתגובה לערוץ 20: ״מדובר באמירה לא ראויה. אנו מצרים על הדברים. השר העיר על כך למפקד גלי צה״ל״.

״פורום בוחרים בחיים״, הפורום המאגד את משפחות השכול: "שוב אנו נתקלים בביזוי חללי צה"ל לא ע"י תחנת אל ג'זירה, אלא ע"י גלי צה"ל – תחנה שאמורה להיות למען החיילים ולשדר תוכן ראוי לחיילי צה"ל. במקום זאת, התחנה עוסקת כל היום בפוליטיקה מוטה לצד השמאלי הרדיקלי, ועכשו גם מבזה את חללי צה"ל. אנו, ״פורום בוחרים בחיים״ פונים לשרים של משרדי הבטחון והתקשורת – או שתחזירו את התחנה למסלול האמיתי שלשמה היא הוקמה, או שתסגרו אותה".

מגלי צה״ל נמסר בתגובה: ״התלונה נמצאת בבדיקה במחלקה לפניות של התחנה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]mail.com