פרסום ראשון: המשטרה לא ביקשה להוציא תעודת חיסיון על החומרים המודיעיניים הקשורים לתיקי נתניהו - 0404
פרסום ראשון: המשטרה לא ביקשה להוציא תעודת חיסיון על החומרים המודיעיניים הקשורים לתיקי נתניהו שלמה מור, 0404

פרסום ראשון: המשטרה לא ביקשה להוציא תעודת חיסיון על החומרים המודיעיניים הקשורים לתיקי נתניהו

משטרת ישראל לא פעלה כלל להוציא תעודת חיסיון בנוגע לחומרים המודיעיניים הקשורים לתיקי נתניהו למרות שהחקירות הסתיימו כבר לפני למעלה משנה, כך נודע לחדשות 0404. ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לפנייתנו כי "אין בכוונותינו להתייחס לנושא".

כזכור, עם הגשת כתב האישום לבית המשפט המחוזי ביקשה ליאת בן-ארי, המובילה את תיקי נתניהו, לקבל ארכה של 45 יום להמצאת תעודת חיסיון על חומרים מודיעיניים בתיקי נתניהו, אלוביץ' ומוזס (הכוונה היא בדרך כלל למקורות משטרתיים וכד'), דבר שאיננו מקובל ואיננו עולה בקנה אחד עם החלטות בית המשפט העליון. בכל מקרה, היום מתברר כאמור כי המשטרה כלל לא פעלה להוציא תעודת חיסיון. בקשות חיסיון, אגב, אמורה לעבור לאישור המשרד לביטחון פנים וזאת כלל לא הוגשה.

כזכור, פרקליטו של נתניהו, עו"ד עמית חדד, ופרקליטיו של שאול אלוביץ', ז'ק חן ומיכל עוזר, ביקשו מהפרקליטות הסברים על בקשתה של ליאת בן-ארי, כולל שורת שאלות כמו מדוע הוגש כתב האישום במועד שבו הוגש, הגם שהפרליטות ידעה מראש כי אין ברשותה תעודת חיסיון על חומרי החקירה וכן מדוע העבירה הפרקליטות ליו"ר הכנסת כתב אישום שאינו בשל להגשה לבית המשפט כמצוות המחוקק, שכן ידעה שישנם מסמכים יסודיים שאינם מצויים ברשותה, כדוגמת תעודת חיסיון.

עו"ד חדד גם שאל מהו הצורך בהוצאת תעודת חיסיון בהליך, ומהם הנושאים והסוגיות שנדרש להוציא בעניינים תעודת חיסיון. כמו כן שאל חדד מהן הפעולות שביצעה הפרקליטות עד כה כדי להוציא את תעודת החיסיון ומהו השלב שבו מצוייה בקשתה לחסות חומרי חקירה שונים. מתשובתה של המשטרה, מתברר, כי לא נעשה עד כמה דבר, ולכן זה מחדד את התהיות סביב הריצה של בן-ארי ומנדלבליט כדי להגיש את כתב האישום.

פרקליטיו של אלוביץ' נקטו לשון חריפה והגדירו את התנהלותה של בן-ארי כ"מחדל" לאחר שהיתה לה למעלה משנה להגיש תעודת חיסיון מאז סיום החקירה והיא לא עשתה זאת. "התנהגות בן-ארי נוגדת את החוק ואת החלטות העליון", הדגישו פרקליטי אלוביץ' בפנייתם לבית המשפט.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]