פעיל השמאל הקיצוני רם פרומן נחשף בבורות מביכה - 0404
פעיל השמאל הקיצוני רם פרומן נחשף בבורות מביכה שלומי צור

פעיל השמאל הקיצוני רם פרומן נחשף בבורות מביכה

פעיל השמאל הקיצוני רם פרומן, יו"ר הארגון "הפורום החילוני" נחשף היום בבורות מביכה. בפוסט בדף הפייסבוק של ארגון "הפורום החילוני", אשר מומן על ידי הקרן לישראל חדשה, תקפו את הרבנות הצבאית של חיל הים, על פקודות כשרות רגילות שנתלו בספינות הצבאיות.

הרב הצבאי כתב בפתח המסמך: "הכשרות היא אחת הנקודות המציינות אותנו כצבא יהודי". הדבר העלה את חמתו של ארגון השמאל שכינה את הפקודה "גזענית" ותקף את ההלכה היהודית על "בישול ישראל" הנוהגת מדורי דורות, במדינת ישראל ובצבא על פיה הדלקת אש או תנור, או הכנסת מזון לסיר תתבצע על ידי טבח יהודי.

אלא, שעל אף היותו של יו"ר הארגון רם פרומן דוקטור להסטוריה, נראה כי הוא שכח את משנתו ותקף למעשה את ראש ממשלת ישראל הראשון ומקים צה"ל – דוד בן גוריון.

כבר ב1941 כתב בן גוריון מאמר שלם תחת הכותרת "צבא יהודי" וקרא להקמת כח צבאי יהודי למען היהודים "המשתוקקים להילחם באויבם-בנפש של עמם והאנושות, והם רוצים להילחם בתוך צבאם היהודי ועל דגלם היהודי. צבא יהודי בארץ-ישראל אינו דבר חדש. שנותיו כשנות התנ"ך. רק לעמים אירופּיים מעטים יש היסטוריה צבאית ארוכה כליהודים בארץ-ישראל. היא נמשכת מימי יהושע בן נון, כ-1400 שנה לפני הספירה, ועד המאה השביעית לאחריה. במשך תקופה של אלפיים שנה לחמו צבאות היהודים בארץ-ישראל בכנענים, בפלשתים, באשורים, בבבלים, ביוונים, ברומאים, בביצנטים ובאחרים. הצבא היהודי האחרון, בפיקודו של בנימין איש טבריה, נלחם שכם אחד עם הפרסים נגד מצביאי ביצנץ בשנת 614 שלאחר הספירה".

בן גוריון סקר במאמרו את חירוף הנפש וההתגייסות של היהודים בתקופה שקדמה לקום המדינה לפני ובמהלך שתי מלחמות העולם. הוא חותם את מאמרו: "וכך, למרות ההפרעות, האיחורים וההגבלות, הולך ומוקם צבא יהודי בארץ-ישראל". גם בספרו של בן גוריון "יעוד ויחוד", המחולק עד היום בצה"ל, מדבר ראש הממשלה הראשון על "כור היתוך של אחוה יהודית ומשמעת צבאית" (עמ' 135) וקובע כי "הצבא היהודי היה תמיד צבא עממי" (עמ' 132).

בן גוריון, שלא היה דתי, גם הגה את הקמת הרבנות הצבאית וגייס למשימה את הרב הצבאי הראשי הראשון, הרב שלמה גורן זצ"ל, ששירת כצלף בעמדה בירושלים. ראש הממשלה אמר אז: "חייל צריך לדעת שהוא יהודי. חייל צריך לדעת מה זה יהודי".

מארגון 'צו 1' נמסר לחדשות 0404: "בכל הדורות, אנטישמיות רכבה על בורות. גם השנאה העצמית שמנסים ארגוני שמאל קיצוני להחדיר לצה"ל, מתפתחת על בורות מדהימה בתנ"ך ובהסטוריה של עם ישראל. כנראה מר פרומן היה מציק לבן גוריון וכתביו בעוון "הדתה". צה"ל הוא צבא יהודי וישאר כך לנצח, על אפם וחמתם של מכחישי היהדות".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]