היועמ"ש מתערב שוב: הודיע לשר אוחנה כי לא ניתן בעת הזו להקים וועדת בדיקה בעניין מח"ש - 0404
היועמ שמעון מלכה, דוברות הכנסת

היועמ"ש מתערב שוב: הודיע לשר אוחנה כי לא ניתן בעת הזו להקים וועדת בדיקה בעניין מח"ש

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ממשיך להלחם בכל החלטה של שר המשפטים אמיר אוחנה. לאחר שהודיע אמש כי ימשוך את התנגדותו למינוי עו"ד דן אלדד לממלא מקום פרקליט המדינה, הודיע מנדלבליט הערב כי לא ניתן להקים וועדת בדיקה בעניין מח"ש.

כזכור, אמש (רביעי), הודיע השר אוחנה כי בכוונתו להביא לאישורה של הממשלה הצעת מחליטים לפיה תוקם ועדת בדיקה ממשלתית בראשות שופט אשר תבחן בין היתר: את הטיפול המערכתי בעבירות שוטרים על-ידי המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, נהלי העבודה, אופן ניהול החקירה בתיקים בהם הוחלט לנהל חקירה, קיומם של מנגנוני בקרה ופיקוח על פעילותה של מח"ש, הטענות בנוגע להתנהלותה, למבנה הארגוני ולכפיפות שלה ותקבע ממצאים ומסקנות.

מנדלבליט נימק ארוכות את החלטתו שלא לתמוך בהקמת הוועדה בתקופת הבחירות ואמר כי: "בבחינה כוללת של ההצעה, הגעתי לכלל דעה לפיה הבאתה לממשלה לעת הזו חורגת ממגבלות האיפוק והריסון החלות על הממשלה בתקופת בחירות, ולכן, קיימת מניעה משפטית מפני אישורה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]