משרד המשפטים "מתקשה" ובהוראת בג"ץ נשלחים אנשי 'רגבים' - להגיש עתירה לתושבי מבנים בלתי חוקיים בחברון - 0404

משרד המשפטים "מתקשה" ובהוראת בג"ץ נשלחים אנשי 'רגבים' – להגיש עתירה לתושבי מבנים בלתי חוקיים בחברון

ארבע שנים לאחר הגשת עתירה לבג"ץ נגד העיר הבלתי חוקית שמקימה הרשות בשטחי האימונים של צה"ל בהר חברון, הוציא לאחרונה ביהמ"ש דרישה חריגה מאוד להגשת העתירה באופן אישי.

על כן, יצאו העותרים חברי תנועת 'רגבים' להגיש את העתירה המתורגמת לערבית, לתושבי הבתים הבלתי חוקיים, הנתמכים ע"י הרשות – הסוללת כבישים ומקימה תשתיות חשמל, מים, מבני חינוך ומסגדים – בעזרת מימון אירופאי כמובן.

במסגרת העתירה הסתבר כי בשנות ה-80 הוגדרו ע"י המנהל האזרחי, באופן נטול סמכות חוקית, איזורים מתוחמים שהמנהל האזרחי הצהיר כי לא יבצע בהם פעולות אכיפה, מה שעודד את הבניה. כתוצאה נבנו בסה"כ כאלפיים מבני קבע בארבעה מתחמי ענק לא חוקיים המתפרשים על שטח כולל של 10,000 דונם.

לאחר שמשרד המשפטים הודיע על קושי מצידו לבצע את העברת העתירה לרשות, ולאור סירוב עיתוני הרשות לפרסם הודעה מטעם רגבים, הוציא בג"ץ הנחיה חריגה לפיה יש להגיש את העתירה באופן אישי.

ישי חמו, רכז יו"ש בתנועת 'רגבים' שיצא בליווי אבטחה לחלק עתירות ולהדביק מודעות, מסר: "המנהל האזרחי הודה בבג"ץ, שבכוונתו לקדם במקום תכנית מתאר שתלבין את ההתיישבות במקום ולמעשה תוותר על שטח האש של צה"ל. התכנית הזו מקבילה לתכנית שהרשות הפלסטינית מקדמת במקום, ולמעשה יש פה כניעה ואימוץ של התכנית של הרש"פ שעלולה להשיג את מטרתה בהצלחה. כשמדברים על ריבונות, אסור שהדברים יישארו בגדר הצהרות ריקות, אלא יבואו לידי ביטוי מעשי".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]