תנועת חזון על ההתנגדות לזכיית הרב אריאל בפרס ישראל: "מלחמה על זהות המדינה" - 0404
צילום: חזון

תנועת חזון על ההתנגדות לזכיית הרב אריאל בפרס ישראל: "מלחמה על זהות המדינה"

תנועת חזון פרסמה היום (חמישי) סרטון מחאה על ההתנגדות לזכייתו של הרב יעקב אריאל בפרס ישראל בתחום התרבות התורנית, בו מוצגות התבטאויות זוכי הפרס בעבר נגד המגזר הדתי על כל גווניו.

ההתנגדות לזכייתו של הרב בפרס נבעה מהטענה כי הוא התבטא בעבר באופן פוגעני כלפי קהילת הלהט"ב. בתוגבה מראים מפרסמי הסרטון כיצד שלושה מזוכי פרס ישראל בעבר, התבטאו באופן חריף וקשה נגד מגזרים ישראליים – אלא שלגביהם לא הועלו ביקורת או התנגדות לזכייתם בפרס.

הראשונה המופיעה בסרטון היא שולמית אלוני, זוכת פרס ישראל לתרומה מיוחדת למדינה ולחברה, שטענה כי "החרדים יונקים מאותם יצרים אפלים שינקה הזוועה הנאצית הפשיסטית".

כמו גם יגאל תומרקין, זוכה פרס ישראל לפיסול, שאמר: "כשאני רואה את החרדים אני מבין את הנאצים שרצחו אותם בשואה". וכן פרופ' זאב שטרנהל, זוכה פרס ישראל לחקר מדע המדינה, שאמר על המתנחלים: "רק מי שיהיה מוכן לעלות על עפרה עם טנקים, יוכל לבלום את הסחף הפשיסטי המאיים להטביע את החברה הישראלית".

הסרטון נחתם בשאלה "חופש הביטוי? זה לא אותו דבר!".

מארגון "חזון" נמסר: "המתקפה על הרב אריאל היא חלק מהטרור הלהט"בי שמשתולל. ישראל הופכת להט"ביסטאן, כל מי שאומר את הדברים הכי בסיסיים, נורמטיביים, והגיוניים מושחר, ומי שאומר אותם הופך להיות תחת קמפיין שמטרתו להפוך אותו למוקצה בעיני הציבור.

כך עובדת השיטה של הטרור הלהט"בי – כל מי שיעז לומר דברים שתואמים לטבע המין האנושי, שזכר ונקבה זו הדרך הנורמלית להביא חיים ולהקים משפחה, יהפוך להיות מושא לשיימינג והכפשות. זוהי מלחמה על הבית, על הזהות היהודית של המדינה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]