מענה למשבר המים: החל פרויקט הקידוח של "קדומים 2" בשומרון - 0404
מענה למשבר המים: החל פרויקט הקידוח של דוברות קדומים

מענה למשבר המים: החל פרויקט הקידוח של "קדומים 2" בשומרון

הבוקר (חמישי) הוכזרה תחילת פעילות קידוח "קדומים 2" אשר נמצא ביישוב קדומים שבשומרון, במהלך טקס בנוכחות שר האנרגיה והמים יובל שטייניץ, ראש מועצת קדומים חננאל דורני, ראשי רשויות מהאזור ומתן קרייזלר מנהל הפרויקט מטעם חברת 'מקורות'. 

קידוח "קדומים 2" הנמצא בעומק של 690 מטרים מתחת לפני האדמה, יספק מים לכל תושבי האזור בכושר סליקה של כ-230 קוב בשעה וכ- 5,000 קוב ליממה. זו היא למעשה 'תעודת הביטוח' למשברי המים שפקדו את האזור בשנים האחרונות ושבעזרת הקידוח והמעשים הנוספים שננקטו לא יבואו יותר. הקידוח עתיד להטיב את איכות המים לקדומים ולישובי האזור ויספק מענה אמין, זאת נוסף על מתיחת קו הולכת מים בסמוך לציר 55.

חננאל דורני, ראש מועצת קדומים נשא דברים במהלך הטקס: "קיץ 2016 תפס אותנו ללא מים בברזים, עם תשתיות לא מתאימות, את כל המערכות האמונות על כך לא מוכנות, וגרוע אף יותר – מגלגלות אחריות זו לזו. כך היה עד אותה פגישה אצל השר יובל שטייניץ שבמנהיגות ונחישות רתם את כל המערכות (רשות המים, מקורות, משרד הביטחון, מתאם פעולות המששלה בשטחים והמינהל האזרחי) לפתרון המשבר.

השר דחף, הנחה, עקב, נזף והוביל תוכנית להקמת תשתיות מים לטווח הקצר, הבינוני והארוך. גם קידוח קדומים 2 החשוב כל כך לתושבי האיזור היה פרי מוחו היצירתי.

אני מבקש להודות בראש ובראשונה לשר האנרגיה והמים, ח״כ יובל שטייניץ, ולכל הנוגעים בדבר על כך שמיזם הקידוח בוצע במהירות, החל משלב איתור הקרקע ועד המעמד הזה.

בנוסף אני מודה לאנשים הטובים שנרתמו לסייע בזמן המשבר – אנשי מקורות היקרים והמסורים שעשו לילות כימים, אגף החירום ברשות המים, משרד הביטחון, המינהל אזרחי וצה"ל.

היום הזה מוכיח כי כאשר ישנה מנהיגות הרי שגם מהלכים גדולים יכולים להתקדם בקצב מהיר. לכך נדרשה גם מנהיגות שהובילה לאישור תכנית אב למים תוך ראיית מיליון תושבים ביו״ש בטווח הנראה לעין".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]