ראשי הרשויות ביו"ש בפגישה עם רה"מ: "מצפים שתנהג כמו בגין שהחיל ריבונות על רמת הגולן" - 0404
ראשי הרשויות ביו רועי חדי

ראשי הרשויות ביו"ש בפגישה עם רה"מ: "מצפים שתנהג כמו בגין שהחיל ריבונות על רמת הגולן"

ראשי הרשויות ביו"ש נפגשו אמש (רביעי) לפגישת ארוכה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כחלק מהמאבק להחלת ריבונות ביו"ש ומימוש הבטחות רה"מ. בפגישה קרא יוסי דגן, ראש מועצה אזורית שומרון, להחלת ריבונות גם מול התנגדות אמריקנית.

דגן אמר לראש הממשלה: "אנחנו רואים בך מנהיג לאומי לא פחות ממנחם בגין, אנחנו מצפים שתנקוט בצעד של מנהיגות לאומית כמו מנחם בגין שהחיל ריבונות על רמת הגולן בניגוד לעמדת ארה"ב וזה אף הוביל לביטול ההסכם הבטחוני בין ארהב לישראל. בסופו של דבר עברו שנים, הגולן פורח, וגם ארה"ב הכירה בו לאחר כמה שנים. אתה מנהיג בקנה מידה של בגין אנחנו מבקשים שתפעל כמו בגין כפי שבגין החל ביום אחד בחוק העלה לוועדת שרים לחקיקה והעלה בכנסת".

רה"מ נתניהו ענה לדגן ולשאר ראשי הרשויות: "חייבים לנצח בבחירות, הייתה אי הבנה פנימית. צריך לעבוד לפתור ולהגיע להבנה עם ארה"ב".

דגן הוסיף ואמר לרה"מ נתניהו: "ממשל ארהב, מה שעשו לך, זה כמו להעלות אותך לראש האימפייר סטייט בילדינג, נתנה לך להגיע לראש המגדל, להגיע לוושינגטון, להופיע בהצהרה חגיגית ובינלאומית מול כל העולם וזרקה אותך מהמגדל עם עצירת מימוש ההבטחה. הדבר הזה כואב לנו משום שאנחנו אוהבים אותך. מבקשים ממך לעמוד על שלך, לגלות מנהיגות, להחיל ריבונות על כל יהודה ושומרון".

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני הוסיף בסיום הפגישה: "נפגשנו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמענו את דבריו והבענו את תמיכתנו בו. ראשי הרשויות ביקשו מראש הממשלה, לעשות את כל המאמצים להחלת הריבונות הישראלית עוד לפני הבחירות. סוכם, כי יימשך הקשר השוטף ועדכון בהתקדמות המאמצים, בימים הקרובים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]