משרד החוץ על הישראלים בספינה היפנית: "בשלב זה אינם בין החשודים בהידבקות בקורונה" - 0404
משרד החוץ על הישראלים בספינה היפנית: יח''צ

משרד החוץ על הישראלים בספינה היפנית: "בשלב זה אינם בין החשודים בהידבקות בקורונה"

משרד החוץ פרסם היום (רביעי) מידע רשמי שנודע לו על הספינה העוגנת ביפן, לפיו הישראלים אינם בין החשודים בהידבקות בקורונה.

כמו כן, הדגיש משרד החוץ כי עד כה התגלו כ-10 חולים בקורונה שכבר הורדו מהספינה והועברו להמשך טיפול. זאת כאשר שאר הנוסעים צפויים להשאר על הספינה במשך 14 הימים הקרובים.

בהודעת המשרד נמסר: "המידע מבוסס בין היתר על תדרוך שקיים משרד החוץ היפני לנציגויות הזרות בטוקיו, והתקבל מהקונסולית הישראלית רויטל בן נעים. על הספינה יש כ-3700 נוסעים. על פי היפנים יש בין 15 ל-17 נושאי דרכון ישראלי אבל הרשימות עדיין לא מאומתות. בספינה התגלו 10 חולים בקורונה שהורדו מהספינה והועברו לבתי חולים ביפן. שאר הנוסעים ישארו בבידוד על הספינה במשך 14 ימים.

צוות של הרשויות היפניות נמצא על הספינה ונפגש עם כל אחד מהנוסעים במטרה לספק מזון, תרופות וכל טיפול נחוץ אחר. עד כה נלקחו דגימות מה-200 נוסעים נוספים וממתינים לתוצאות. אם יתגלה חולה נוסף במחלה יעבירו אותו לבית חולים ביפן. אנחנו עומדים בקשר עם הרשויות ועם המשפחות ועוקבים מקרוב אחרי התפתחות. שוב לציין כי בשלב זה הישראלים אינם בין החשודים בהידבקות בנגיף".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]