בעקבות פרשיית כרייף-כחלון: התנועה לאיכות השלטון לשר אוחנה - "הקם ועדת בדיקה להליך מינוי השופטים" - 0404
בעקבות פרשיית כרייף-כחלון: התנועה לאיכות השלטון לשר אוחנה – אלעד מלכא

בעקבות פרשיית כרייף-כחלון: התנועה לאיכות השלטון לשר אוחנה – "הקם ועדת בדיקה להליך מינוי השופטים"

בעקבות פרשיית השופטת כרייף והמסרונים לשר כחלון, פנתה היום (שלישי) התנועה לאיכות השלטון לשר המשפטים – בבקשה להקים ועדת בדיקה ממשלתית בעניין הליך מינוי השופטים בישראל.

במטרה להשיב את אמון הציבור במערכת אכיפת החוק והמשפט, ולהביא למיצוי הדין כלפי אלו שהשחיתו את המערכת – קוראת התנועה: "חובה להקים ועדת בדיקה".

התנועה דרשה שתוקם בדיקה ממשלתית שתבחן לעומק את אופן טיפולה של מערכת אכיפת החוק בפרשות מינויי השופטים, ע"י יו"ר לשכת עורכי הדין היוצא אפי נוה, וכן בהליך למינוי שופטים בישראל בכללותו.

לאור החומרים החדשים אשר פורסמו אמש, גורסת התנועה כי עלה צורך ממשי לחקור את הפרשה עד תום ולהפיק לקחים נדרשים גם באמצעות ועדת בדיקה ממשלתית – ואף במחיר של חשיפת כשלים מערכתיים.

עו"ד תומר נאור, ראש האגף המשפטי בתנועה לאיכות השלטון: "בסמכותו של שר המשפטים למנות ועדת בדיקה ממשלתית, אנחנו מבקשים מהשר אוחנה שיורה על הקמת הועדה הממשלתית, בראשות שופט בדימוס, בנושא אופן טיפולה של מערכת אכיפת החוק בפרשות עוה"ד נוה, בפרשת חה"כ משה כחלון, ובפרט בנוגע להשלכותיה על הליך מינוי השופטים במדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]