עוצמה יהודית: "כחול לבן מסיתים נגד הציבור החרד"לי - מה אם היו מבזים את דגל הקהילה?" - 0404
עוצמה יהודית:

עוצמה יהודית: "כחול לבן מסיתים נגד הציבור החרד"לי – מה אם היו מבזים את דגל הקהילה?"

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת, השופט הנדל דחה היום (שני) את עתירת מפלגת עוצמה יהודית נגד כחול לבן, בטענה של חוסר סמכות.

בעתירה, ביקשו בעוצמה יהודית מהשופט להורות לכחול לבן לחדול מהפצת הפרסומים העושים שימוש אסור בדגל המדינה, מבזים אותו ומסיתים נגד הציבור החרד"לי, כפי שעשו בסוף השבוע האחרון בעלוני השבת ובעיתונים שונים.

הנדל קבע כי ביחס לביזוי הדגל ע"י כחול לבן בכך שהכתמתו בצבעי חרדל אין לו הסמכות לדון, אך ביחס לשימוש האסור בדגל, הנדל לא טען לחוסר סמכות, אלא דחה את העתירה בנימוקים שונים.

בעוצמה יהודית תוקפים את החלטת השופט הנדל: "מפתיע לראות שופט בבית המשפט העליון טוען לחוסר סמכות. מעניין מה היה קורה ל'חוסר הסמכות' ואם זו הייתה ההחלטה אם הנדל היה נדרש להכריע ביחס לקמפיין המבזה ומשחית את דגל הקהילה הלהט"בית.

מכל מקום, מצער שיושב ראש ועדת הבחירות שותק מול ההסתה נגד הציבור החרד"לי, ומאפשר לקמפיינים מסיתים ואלימים להתפרסם ללא רסן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]