תיעוד מטריד ומרתיח: לוחם חוטף בקבוק תבערה והאש אוחזת בו. והתגובה? צפו - 0404

תיעוד מטריד ומרתיח: לוחם חוטף בקבוק תבערה והאש אוחזת בו. והתגובה? צפו

מטריד מאוד. כך זה נראה בחברון עיר האבות. קצין מג״ב שהיה חלק מצוות שביצע פעילות לפיזור זורקי אבנים בסמוך לחסם שוטר, חטף בקבוק תבערה שהשליך מחבל לעבר הכוח. האש החלה לאחוז בבגדיו של הלוחם והוא נאלץ לעצור, לנסות לכבות את האש וחזר אחרונית. באורח נס הקצין לא נפצע.

בעת שהלוחם נאבק בלהבה, כדי למנוע פגיעה בגופו, הכוח זיהה שהוא לבדו מאחור וחזר אחורנית ועזב את המקום, תוך שהערבים מקללים את הכוח, שמחים וצוחקים.

הוראות הפתיחה באש ברורות. במצב כזה הכוח היה צריך לבצע ירי חי כדי לפגוע במחבלים ולמנוע עוד נזקים, אלא שכוחותינו חוששים להגיב, גם בגלל התוצאות המשפטיות העלולות להתרחש בעקבות ירי וגם בגלל המצאותם לבד בתוך זירה עוינת. כך או אחרת, הטירוף הזה נמשך על בסיס יומי ואף אחד לא עושה שום דבר.

כדי לייצר תמונת שליטה, כוחותינו היו צריכים לחזור במקום, לבצע מעצרים רבים ולהכנס לבתים השונים, כדי להבהיר לציבור שלא ניתן לפגוע בכוחות מבלי לחטוף. בנתיים, זה רחוק מלהתרחש.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]