בג״ץ מחק עתירת הצעירות שביקשו לשרת בטנקים בחיל השריון - 0404
צילום: 0404

בג״ץ מחק עתירת הצעירות שביקשו לשרת בטנקים בחיל השריון

בג״ץ מחק את עתירת הצעירות אשר דרשו להתגייס לחיל השריון במסגרת שירותן הצבאי ולשמש לוחמות בתוך הטנק.

עתירת הצעירות נדחתה, בין השאר, בעקבות המשך הפיילוט שעליו החליט הרמטכ״ל אביב כוכבי.

כזכור, הפיילוט הראשוני שבוצע כשל לחלוטין, לאחר שמתוך 15 בנות, רק שליש ממשיכות בפיילוט וגם הן לא עמדו כלל ביעדים המבצעיים של השירות בטנקים. בין השאר כשלו הבנות לטעון פגז בזמן סביר (הסרטון נחשף בחדשות 0404), אינן מסוגלות להתמודד עם פריסת זחל וכשלו במשימות נוספות.

תגובת 'תורת לחימה' לדחיית העתירה: "ירד המסך על הפקת הענק של ארגוני השמאל . ברור שאין כמה חיילות תמימות המבקשות להיות טנקיסטיות. נזכיר שרק באפריל האחרון שורה של ארגוני שמאל פרוגרסיבי, איימו בהגשת בג"ץ ושימוש בכלים המשפטיים וכעת השתמשו בנשק זה מול הצבא, כשהצבא עצמו ב-2015 הודיע שהפיילוט של הטנקיסטיות נכשל בגלל כשירות נמוכה.

גם ב-2017 הצבא עצר את אותו פיילוט ומיד אותם ארגונים שלפו את האיום. זו לא היתה עתירה אותנטית. מדובר בהפקה ששותפים לה ארגונים וגופי תקשורת גדולים שניסו לצייר ציור של רבנים נגד חיילות וזה לא הסיפור. מדובר בנושא ערכי מהמעלה הראשונה שמי שצריך להידרש אליו זה לא בג"ץ אלא הרמטכ"ל, וטוב שבית המשפט התעשת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]