בתגובה לבהלת הקורונה: עמדת מד"א הוקמה בנתב"ג לבדיקת נוסעים שחזרו מסין - 0404
בתגובה לבהלת הקורונה: עמדת מד דוברות מד"א

בתגובה לבהלת הקורונה: עמדת מד"א הוקמה בנתב"ג לבדיקת נוסעים שחזרו מסין

החל מסוף השבוע האחרון הופעלה בנתב"ג עמדה מיוחדת של משרד הבריאות, אשר מתופעלת ע"י מד"א ומיועדת לבדיקת נוסעים שהיו ב-14 הימים האחרונים בסין, או שבאו במגע עם אנשים שהיו במדינה לאחרונה.

העמדה הוקמה כחלק מהפעולות הננקטות למניעת הגעת וירוס הקורונה לישראל. עלונים ייעודיים שמחולקים לנוסעים בנמל התעופה קוראים לחלקם לגשת לעמדה, שמאוישת ע"י חובשים ופראמדיקים המבצעים בדיקה ותשאול רפואי, לפי הפרוטוקול שנקבע ע"י משרד הבריאות.

במגן דוד אדום ערוכים בתיאום עם משרד הבריאות, ממשלת ישראל וכלל הגורמים העוסקים בעניין. מנכ"ל מד"א אלי בין השתתף הבוקר בדיון בנושא בהובלת רה"מ בנימין נתניהו.

בין מסר: "במגן דוד אדום נענינו לבקשת משרד הבריאות, והחל בסוף השבוע האחרון מוצבים חובשים ופראמדיקים של מד"א בעמדה המיוחדת בנתב"ג, עשרים וארבע שעות ביממה.

אנו פועלים על פי הוראות משרד הבריאות וערוכים בתיאום מלא עם הממשלה ושאר הגורמים, כל זאת על מנת למנוע את התפשטות נגיף הקורונה".
 
סמנכ"ל רפואה במד"א, ד"ר רפאל סטרוגו הוסיף: "החובשים והפראמדיקים של מד"א מתשאלים את הנוסעים שמגיעים לעמדה ומבצעים בדיקות, על פי פרוטוקולים רפואיים ברורים שנקבעו ע"י משרד הבריאות.

במידת הצורך, הצוותים מעבירים את הנבדק להמשך טיפולם של הגורמים הרלוונטיים במשרד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]