השר אוחנה מינה את דן אלדד לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה בניגוד לעמדת היועמ"ש - 0404
השר אוחנה מינה את דן אלדד לתפקיד מ דוברות משרד משפטים

השר אוחנה מינה את דן אלדד לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה בניגוד לעמדת היועמ"ש

שר המשפטים אמיר אוחנה מינה היום (ראשון) לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה את עו"ד דן אלדד, מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה – זאת בניגוד לעמדת היועמ"ש.

השר עמד בדבריו על הסיבות לבחירתו: "לאחר תקופה ארוכה בה ראיינתי מועמדים רבים, שקלתי בכובד ראש את התאמתם ונועצתי בנציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ ולמעלה מן הנדרש בחוק גם עם היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט – הגעתי למסקנה כי הפרקליט המתאים למלא את תפקיד מ"מ פרקליט המדינה בעת הזו הוא מנהל המחלקה הכלכלית עו"ד דן אלדד.

כולי תקווה כי המינוי יתרום לתהליך חיזוק אמון הציבור במערכות אכיפת החוק. אני יודע כי זוהי גם מטרתו של עו״ד אלדד.

התרשמתי מתחושת שליחות עמוקה המפעמת בו, ואני מאחל לו הצלחה רבה במשימות הרבות שעומדות בפני פרקליטות המדינה.

בהזדמנות זו אני מבקש להודות לכל המועמדות והמועמדים שראיינתי על נכונותם לשאת בתפקיד החשוב ולתרום מניסיונם למען המשימה החשובה של חיזוק אמון הציבור במערכת".

השופט בדימוס אליקים רובינשטיין, שכיהן כמשנה לנשיאת בית המשפט העליון, כיועץ המשפטי לממשלה וכמזכיר הממשלה כתב על עו"ד אלדד בשנת 2011: "משפטן מנוסה, ידען, בעל אופקים רחבים, מסור וחרוץ עד מאוד ודבק בערכי השירות הציבורי.

נסיונו כולל הן – כאמור – את אולם בית המשפט באופן אינטנסיבי ומגוון, הן ראיה כוללת בעקבות תפקידיו בלשכת היועץ המשפטי ובפרקליטות המדינה. התרשמתי מן השילוב המעולה שבין בקיאות משפטית ברמה גבוהה לבין ערכיות חברתית ואנושית.

מזיגה זו עושה אותו לעובד ציבור מן המדרגה הראשונה, הממלא את תפקידו בתחושת שליחות ובמקצועיות גם יחד. התרשמתי גם מנועם הליכותיו, מפתיחותו ומסגולותיו בהילוכו עם הבריות, ולעניות דעתי ראוי הוא מאוד לתפקידים נוספים ונכבדים בשירות הציבורי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]