ראש מועצת שומרון לרה"מ נתניהו: "החלת ריבונות גם ללא אישור הבית הלבן" - 0404
ראש מועצת שומרון לרה לשכת ראש הממשלה

ראש מועצת שומרון לרה"מ נתניהו: "החלת ריבונות גם ללא אישור הבית הלבן"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פנה הבוקר (ראשון) במכתב לראש הממשלה מר בנימין נתניהו, בדרישה להחיל ריבונות כבר השבוע בישיבת הממשלה הקרובה, שתאריכה טרם נקבע.

דגן אמר בדבריו: "כולנו מכבדים את נשיא ארה"ב טראמפ, צריך להגיד לנשיא – אנחנו מאוד מכבדים אותך אבל מדינת ישראל היא מדינה ריבונית.

זה מה שטוב למדינת ישראל, זה מה שהציבור רוצה. אנחנו את הריבונות מחילים בין אם אתם חוזרים בכם ובין אם אתם לא חוזרים בכם. זהו אינטרס קיומי של מדינת ישראל זהו רגע היסטורי ואתה ראש הממשלה, יש לך את הזכות לממש אותו.

זוהי דרישה ערכית ובסיסית. חצי מליון מתיישבים ביהודה ושומרון חיכו די. ארהב מוכנה באופן עקרוני להחלת ריבונות, אין צורך לחכות גם לחתימת ידם בישיבת הממשלה. התלות שמגלה מדינת ישראל בארה"ב מוגזמת ולא לכבודה.

בגין ידע להחיל ריבונות על רמת הגולן נגד עמדת ארה"ב, אשכול ידע להחיל ריבונות על מזרח ירושלים גם הוא נגד עמדת ארה"ב. רוב ההחלטות האסטרטגיות החשובות של מדינת ישראל התקבלו נגד עמדת ארה"ב כולל ההכרזה על הקמת המדינה. אתה מנהיג גדול, ועשית דברים גדולים" אומר דגן לראש הממשלה "אבל כל זה עלול לרדת לטמיון בשל כניעה לוויכוחים בבית הלבן שאין להם שום קשר לישראל.

אנחנו מצפים מראש הממשלה להעלות את נושא החלת הריבונות להצבעה בממשלה כבר השבוע, ללא הכנסת נושא מדינת הטרור בלב הארץ להחלטה, כפי שצריך היה לעשות מזמן. כל דבר אחר עלול להיות בכייה לדורות ועלול להביא להפלת שלטון הימין בבחירות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]