צעירה ישראלית כלואה בפרו חצי שנה באשמת סחר בסמים - המשפחה מתחננת לעזרת הציבור - 0404
צעירה ישראלית כלואה בפרו חצי שנה באשמת סחר בסמים – המשפחה מתחננת לעזרת הציבור קמפיין "מצילים את הודיה מהכלא בפרו"

צעירה ישראלית כלואה בפרו חצי שנה באשמת סחר בסמים – המשפחה מתחננת לעזרת הציבור

כבר למעלה מחצי שנה שהודיה בת ה-24 כלואה בפרו, לאחר שנפלה קורבן לרשת סוחרי סמים שניסתה להבריח באמצעותה סמים אסורים.

מדובר בצעירה בעלת חיים לא פשוטים, שהתמודדה מגיל צעיר עם מוגבלות חברתית והייתה קורבן למספר מקרי אונס. בעקבות הנסיבות וגירושי הוריה, הופנתה לפנימייה טיפולית לנערות בסיכון מטעם שירותי הרווחה, בהם קיבלה טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי.

לאחר סיום לימודיה, הודיה התנדבה כשנתיים בשירות לאומי וסיימה את לימודיה בתכנית מיוחדת לקורבנות פגיעה מינית בהצטיינות. לאחר מכן המשיכה להתנדבות בעמותת צדקה "נותנים מהלב", בחלוקת מזון למשפחות נזקקות.

למרות כל האירועים הטראומתיים שחוותה, המשיכה הודיה לעזור לסביבה, להתנדב ולסייע לאנשים. אך כל זאת השתנה כשהוזמנה להתלוות לטיול בדרום אמריקה ע"י חברה, בתמורה לכך שתשמש כמטפלת לאחייני החברה.

חברתה מימנה את שהותה בטיול ואף גם מזוודה חדשה לאחר ששלה נשברה. בדרכן חזרה ארצה, התגלו במזוודותיהן כמויות סמים גדולות. כתוצאה מכך, כעת נמצאת הודיה במעצר וצפויה להיות נידונה למאסר של שנים רבות בפרו באשמת הברחת סמים.

קמפיין "מצילים את הודיה מהכלא בפרו"

במצב בו המשפחה מוצאת עצמה הרוסה וחסרת אונים, היא פונה לעזרת הציבור בבקשה לסייע במימון הייצוג המשפטי.

אחיה, מאור, מסר לחדשות 0404 בקשה אישית אחת: "אנחנו רק רוצים להיפגש עם ראש הממשלה, עם הנשיא, זה מאוד חשוב למשפחה. אנחנו במקרה הזה כבר חצי שנה ולמעלה, ועדיין לא קיבלנו שיחה ולא נפגשנו עם רה"מ.

אני חושב שזה משהו בסיסי שזה משהו אנחנו צריכים לקבל בתור אזרחים במדינה הזאת. 

אנחנו פתחנו קמפיין שאנחנו עובדים עליו המון זמן, ולצערי אין היענות גדולה – אני מאוד אשמח שעם ישראל יירתם ויעזור כמו שעזר בהתחלה. אני רוצה להודות על האהבה, על התמיכה, על הפידבקים וההודעות של העם – זה משהו חשוב שצריך להיאמר. 

עכשיו אנחנו מתמקדים בראש הממשלה והנשיא, ובעזרת השם רק לעבוד חזק על העניין של הקמפיין".

לסיוע להודיה ולתרומה לחצו כאן

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]