ישראל לפני הכל? כחול לבן שילמה יותר מ-6 מיליון ש״ח מכספי ציבור לפרסום חברי הקוקפיט ברשתות החברתיות | כל הפרטים - 0404
ישראל לפני הכל? כחול לבן שילמה יותר מ-6 מיליון ש״ח מכספי ציבור לפרסום חברי הקוקפיט ברשתות החברתיות | כל הפרטים מיכאל שבדרון

ישראל לפני הכל? כחול לבן שילמה יותר מ-6 מיליון ש״ח מכספי ציבור לפרסום חברי הקוקפיט ברשתות החברתיות | כל הפרטים

לאחר חשיפת הסכום האסטרונומי אותו שילם חבר הכנסת יאיר לפיד על מנת לפרסם את דף האינסטגרם שלו ולהשיג עוד עוקבים, יצאנו לבדוק כמה כספי ציבור ביזבזו ארבעת ראשי מפלגת כחול לבן (גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי) במטרה לפרסם את הדפים שלהם ושל המפלגה. 

מבדיקת חדשות 0404 עולה, כי על ארבעת ראשי מפלגת כחול לבן, הוצאו לא פחות מ-6,139,907 שקלים חדשים על פרסומים ברשתות החברתיות פייסבוק ואינסטגרם, זאת ללא בדיקה של פרסומים בטוויטר או ברשתות נוספות. 

בנוסף לראשי המפלגה, כמעט כל חברי רשימת כחול לבן העלו פרסומים בתשלום בעמודי הפייסבוק הפרטיים שלהם באלפי שקלים כל אחד. 

כדי להבין עד כמה מדובר בבזבוז מטורף של כספי ציבור – על דף הפייסבוק של כחול לבן שבו חברים רק 29,859 אנשים, שילמה המפלגה סכום הזוי ובלתי הגיוני של 860,679 שקלים.

על פי הנתונים, עולה כי הסכום הגדול ביותר ששולם על קמפיין ברשתות החברתיות הינו הסכום ששילמה המפלגה על פרסומים בדף הפייסבוק של ראש המפלגה, בני גנץ, שם עומד הסכום על כ-2,455,499 שקלים. 

מדובר במספרים אסטרונומיים המעלים שאלות קשות בנוגע להתנהלות הכספית של כלל חברי הכנסת המתמודדים בבחירות ומבזבזים מיליוני שקלים, מחשבון הציבור, לטובת פרסום הדפים האישיים שלהם ודף המפלגה ברשתות החברתיות השונות. 

הכספים הרבים שהוציאה המפלגה ותוציא עוד בעתיד, הינם כספי ציבור וכפי שמופיע בנתונים בכל הדפים של ראשי המפלגה, שולמו על ידי ״מפלגת כחול לבן״ שהאמרה המוכרת שלה היא: ״ישראל לפני הכל״ האמנם? כנראה שלא.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]