תעשייה אווירית זכתה במכרז לייצור כנפיים למטוס אימון של חיל האוויר האמריקני בהיקף של 240 מיליון דולר - 0404
תעשייה אווירית זכתה במכרז לייצור כנפיים למטוס אימון של חיל האוויר האמריקני בהיקף של 240 מיליון דולר התעשייה האווירית

תעשייה אווירית זכתה במכרז לייצור כנפיים למטוס אימון של חיל האוויר האמריקני בהיקף של 240 מיליון דולר

התעשייה האווירית מייצרת כנפיים למטוסי האימון של חיל האוויר האמריקני מאז שנת 2011 והזכייה במכרז החדש היא הוכחה נוספת לאמון שרוכשים חיל האוויר והממשל בארה"ב בתעשייה האווירית.

מטוס ה-T38 נכנס לשרות בחיל-האוויר האמריקני בשנות ה-60, ובמהלך השנים עלה צורך להתאים לו כנפיים חדשות. התאמת הכנפיים החדשות למטוס המיושן יחסית, היוותה אתגר טכנולוגי משמעותי, שהתעשייה האווירית הצליחה לעמוד בו בכבוד רב. הכנפיים ייוצרו בחטיבת תעופה של התעשייה האווירית, בקו העסקי של להב-מבנים תעופתיים.

חטיבת תעופה של התעשייה האווירית החלה לפעול בינואר 2019, זאת כחלק מהאסטרטגיה העסקית החדשה של החברה. במסגרת הקמת חטיבת התעופה מוזגו שלוש חטיבות מתוך שש חטיבות החברה שהיו קיימות באותה עת, וכן מפעל להב של חטיבת כלי טיס צבאיים. המיזוג כלל צעדים משמעותיים למיקוד עסקי, התייעלות והשמה של כ-5000 עובדים.

רק בחודש אוקטובר האחרון ביצעה החטיבה עסקת משמעותית בתחום ההסבות של מטוסי נוסעים למטוסי מטען, בהיקף של מאות מיליוני דולרים. הכנסותיה של חטיבת תעופה בשלושת הרבעונים הראשונים של 2019 מסתכמות בכמיליארד דולרים.

סמנכ"ל ומנהל חטיבת תעופה בתעשייה האווירית, יוסי מלמד: "הזכייה במכרז הנוכחי הינה הוכחה נוספת לאמון וההכרה שרוכש חיל האוויר האמריקני כלפי התעשייה האווירית, בתחום המבנים התעופתיים. התעשייה האווירית משמשת כמרכז באיכות גבוהה, העונה לדרישות הלקוח, תוך עמידה בלוח הזמנים הנדרש. אנו מודים לחיל האוויר ולממשל האמריקני על ההזדמנות להמשיך ולייצר כנפיים אלה".

בתמונה: כנף מטוס ה-T38 המיוצרת בתעשייה האווירית. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]