משרד הבריאות מעדכן: חשד לכלבת בחניון התחתון של אתר החרמון - 0404
משרד הבריאות מעדכן: חשד לכלבת בחניון התחתון של אתר החרמון Вых Пыхманн, ויקיפדיה

משרד הבריאות מעדכן: חשד לכלבת בחניון התחתון של אתר החרמון

במשרד הבריאות מעדכנים את הציבור כי ביום שישי האחרון (31/01/2020), נצפה תן החשוד כנגוע בכלבת, בשעות הבוקר עד לסביבות השעה 13:00, בחניון התחתון של אתר החרמון. 

מהמשרד נמסר: "מבקשים מכל מי שהיה במגע עם התן או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בע"ח משוטט או נמצאו פצועים באזור הנ"ל, בתאריך הנ"ל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת טלפון 04-6994219, 04-6994218, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו. לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות למיון בבית חולים.

בעלי כלבים מתבקשים ליצור קשר עם הווטרינר הרשותי, ד"ר סולטאן אברהים, לצורך וידוא מצב חיסון. אנו מבקשים להעביר את המידע על האירוע למטיילים והנופשים באזור וביישובים הסמוכים. הורים לילדים מתבקשים לברר עם ילדיהם באם היה במגע עם בעלי חיים חשודים ולפנות ללשכת הבריאות בדחיפות.

משרד הבריאות מזכיר שוב למי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, לשטוף באופן מיידי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]