שר הבריאות ליצמן: "ממשיכים לנקוט בצעדים מהותיים בניסיון למנוע את כניסת נגיף הקורונה לישראל" - 0404
שר הבריאות ליצמן: שלמה מור, 0404

שר הבריאות ליצמן: "ממשיכים לנקוט בצעדים מהותיים בניסיון למנוע את כניסת נגיף הקורונה לישראל"

על פי הנחיית שר הבריאות יעקב ליצמן, פורסמו הערב (מוצאי השבת) על ידי מנכ״ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הוראות חדשות שנועדו למנוע ככל הניתן את כניסת נגיף הקורונה לישראל.

ההוראה הראשונה נועדה לאפשר לרשות האוכלוסין לסרב את כניסתם של מי שאינם תושבי ישראל ושהו בסין ב-14 יום האחרונים וזאת בהמשך להפסקת הטיסות הישירות לסין וסגירת המעברים היבשתיים. בנוסף יפורסם בשעות הקרובות צו שיחייב את תושבי ישראל ששהו בסין ב-14 יום האחרונים לשהות בבידוד ביתי עד חלוף 14 יום ממועד עזיבתם את סין.

ליצמן: "אנו ממשיכים לנקוט בצעדים מהותיים בנוגע למניעה ככל הניתן של כניסתו של נגיף הקורונה לישראל. על אזרחי ישראל לפעול במשנה זהירות ולנהוג על פי הוראות אנשי המקצוע במשרד הבריאות, המתואמות עם המלצות ארגון הבריאות העולמי.

עצירת כניסה ישראלית של מי ששהו בסין ואינם תושבי ישראל וכן שהייה בבידוד ביתי לכל מי שחוזר מסין, הן פעולות הכרחיות שמשמעותן מניעת תחלואה אפשרית. בנוסף נדאג לכך שמי ששוהה בבידוד בית יקבל פיצוי באמצעות דמי מחלה או חופשה".

מנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב: "אנו מודעים לכך שלא ניתן למנוע את כניסת הנגיף לארץ, אך פועלים לדחיית המועד ככל הניתן ולהכלה של הימצאותו בארץ. על ציבור השבים מחו״ל לנהוג באחריות ציבורית בהתאם להנחיות המשרד על מנת להבטיח את שלומם ואת שלום הציבור כולו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]