פרסום ראשון: ״כחול-לבן״ עברו על חוק הדגל והסמל וביזו את דגל המדינה - עבירה שבצידה מאסר בפועל - 0404
פרסום ראשון: ״כחול-לבן״ עברו על חוק הדגל והסמל וביזו את דגל המדינה – עבירה שבצידה מאסר בפועל

פרסום ראשון: ״כחול-לבן״ עברו על חוק הדגל והסמל וביזו את דגל המדינה – עבירה שבצידה מאסר בפועל

מפלגת הגנרלים כחול-לבן ביזתה את דגל מדינת ישראל לאחר שבקמפיין שהעלתה, בין השאר בכלי תקשורת, היא ביזתה את דגל ישראל כאשר מרחה עליו באמצעות תוכנת פוטושופ צבע חרדל, וזאת לטובת קמפיין נגד הציבור הדתי.

על פי החוק, חל איסור לעשות שימוש בדגל המדינה או בדמותו לטובת שימוש מסחרי. כמו כן, חל איסור מוחלט לבצע שינוי בדגל המדינה או בכל סמל הנראה כדגל המדינה. אסור לקשקש עליו, ללכלכו או לבזותו.

הפרסום של כחול-לבן מטנף את דגל מדינת ישראל ועובר בפירוש על ״חוק הדגל, הסמל והמנון המדינה״ – עבירה שבגינה אף מאסר של שלוש שנים בפועל״.

בחוק הדגל והסמל והמנון המדינה, בתיקון מס׳ 7 לחוק תשע״ו-2016 מצוין בסעיף 5: ״הפוגע בכבוד דגל המדינה או בכבוד סמל המדינה, או גורם לפגיעה בכבודו, או משתמש בו באופן שיש בו כדי לפגוע בכבודו, דינו – מאסר עד שלוש שנים או כפל הקנס האמור בסעיף 61(א)(2) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 או שני הענשים כאחד״.

בסעיף ״דגלים וסמלים דומים״ מצוין במפורש כי גם דמות דגל או דבר הדומה לדגל ישראל – דינו כדין דגל רגיל: ״(א)  דגל, או דבר שיש בו דמות של דגל, הדומה לדגל המדינה עד כדי שאפשר לטעות בו ולראותו כדגל המדינה – דינו כדין דגל המדינה לצורך סעיפים 2 ו-6.

(ב)  סמל, הדומה לסמל המדינה עד כדי שאפשר לטעות בו ולראותו כסמל המדינה – דינו כדין סמל המדינה לצורך הסעיפים 3 ו-6״.

אגב, גם כלי תקשורת שאישרו את הפרסום (למרות שמדובר בפרסום בתמורה לכסף), עברו גם הם על ״חוק הדגל והסמל״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]