ברביבאי ב-2014: ״אסור להוריד רף מבצעי כדי להתאימו לאשה״. ברביבאי ב-2019: ״נשים יכולות לעשות הכל בצבא״ - 0404
ברביבאי ב-2014: ״אסור להוריד רף מבצעי כדי להתאימו לאשה״. ברביבאי ב-2019: ״נשים יכולות לעשות הכל בצבא״ יח״צ

ברביבאי ב-2014: ״אסור להוריד רף מבצעי כדי להתאימו לאשה״. ברביבאי ב-2019: ״נשים יכולות לעשות הכל בצבא״

סאגת הטנקיסטיות בדחיפת ארגוני השמאל לא נגמרת, ורק הבוקר פרסם הכתב הצבאי טל לב-רם חלק מהתוצאות של הפיילוט האחרון, בהן מוכח כי טעינת פגז על ידי לוחמות אורכת זמן כפול (!) מהממוצע הגברי.

אלא שחברת הכנסת וראשת אכ"א בדימוס אורנה ברביבאי (כחול לבן) גייסה את דרגת האלוף שלה לקמפיין הפיילוט מול צה"ל וטענה: "נשים יכולות לעשות הכל ובכל תפקיד", זאת למרות שהיא עצמה שרתה בתפקיד עורפי כשלישה לכל אורך הקריירה.

במאמר דעה שכתבה לעיתון גלובס בנובמבר האחרון תמכה ברביבאי בלחץ משפטי נגד צה"ל: "שילובן של נשים בשירות משמעותי בצה"ל הוא תהליך אבולוציוני שלוקח זמן. הוא מתאפשר כאשר מפקדים נעשים מודעים לחשיבות של מתן הזדמנות שווה לכול, וגם כאשר נשים עקשניות לא מוכנות לוותר, ובצדק, על הזכות לקבל את ההזדמנות שלה הן ראויות. לעיתים הוא מגיע כצורך לגשר על החוסר בגברים במערכים השונים, או לנוכח השפעות חיצוניות כמו קיצור שירות גברים.

לצערי, בשנת 2019 הנשים בצה"ל הן עדיין סוג של "חלקי חילוף" עבור גברים הנתפסים כיחידים המסוגלים להילחם ולתפקד בשדה הקרב. המצב הביטחוני מחייב צבא כשיר ואיכותי, שיהיה מסוגל להתמודד מול קשת האיומים מקרוב ומרחוק. מאחר שהאנשים הם היתרון המובהק של צה"ל, נכון להבטיח מיצוי מקסימלי של נשים וגברים, ללא הבדל מגדרי, כדי לספק מענה מיטבי לצורכי הביטחון בשגרה ובחירום". ברביבאי גם תקפה את הרמטכ"ל כוכבי: "צה"ל מאחר להבין את חשיבות פתיחת כל המקצועות לנשים״.

הבעיה שבחדשות 0404 נחשפות כעת התבטאויות קצת אחרות של ברביבאי, שלא לומר הפוכות, משנת 2014 אז התראיינה האלופה לאותו עיתון – גלובס.

הקצינה נשאלה: "את עדה להרבה תצפיות בשטח. עד כמה נשים ביחידות קרביות מיישרות קו עם הגברים מבחינה פיזיולוגית?"

ברביבאי מצידה אמרה אז לעיתון את האמת הפשוטה: "כשאת מביאה לקצה את הכושר הגופני, רוב הנשים יכולות פחות. הצורך המבצעי הוא מבחינתי הצורך הקובע״.

"אל מול הצרכים המבצעיים שיש לצבא, אסור לנו להוריד את הרף של הכושר המבצעי הנדרש כדי להתאים אותו ליכולת של האישה״.

מתוך גלובס

בארגון תורת לחימה מביעים חשש כי ברביבאי, כמו גנרלים אחרים דוגמת איזנקוט מערבים שיקולים פוליטיים בהתבטאויות שלהם כאזרחים בכדי לקבל נקודות מול ארגוני שמאל שתומכים בהם פוליטית, וזאת חרף העובדה כי דבריהם בעד מיזמים כושלים גורמים נזק אדיר לצבא.

בתורת לחימה מזכירים כי אמינותה של ברביבאי מוטלת בספק ונחקרת כעת על ידי וועדת נומה וצה"ל, בנושא זיוף נתוני גיוס החרדים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]