בועז גולן: ״פניתי לשרים וח״כים בבקשה שינצלו חסינותם ויפרסמו חומרי מנדלבליט - הם סרבו״ - 0404
בועז גולן: ״פניתי לשרים וח״כים בבקשה שינצלו חסינותם ויפרסמו חומרי מנדלבליט – הם סרבו״ איציק הררי, דוברות הכנסת

בועז גולן: ״פניתי לשרים וח״כים בבקשה שינצלו חסינותם ויפרסמו חומרי מנדלבליט – הם סרבו״

מזה יותר מחודש מנהל מייסד חדשות 0404 שיחות עם שרים וחברי כנסת שונים, בעיקר מהליכוד, ומציע להם לנצל חסינותם ולפרסם את חומרי מנדלבליט בפרשת הרפז. עד לרגע זה – כל מי שגולן שוחח עמו, סרב לבקשה בטענות שונות.

גולן מגלה: ״שוחחתי עם כמה וכמה שרים וח״כים, מרביתם מהליכוד, אבל ברגע האמת כולם נכנסים לחורים שלהם ומתחבאים. הם לא מוכנים לבצע את השליחות החשובה, כדי שעם ישראל ייחשף להתנהלותו הבעייתית מאוד של אביחי מנדלבליט״.

״חלק ניגשו לבדוק וחזרו עם תשובה שלילית באותו היום או ביום שלמחרת. שניים אחרים פנו אליי מיוזמתם. האחד, ביקש להפגש עמי, לקבל את החומר ולפרסם מיידית. בתוך זמן קצר הוא החל לזגזג בתירוצים שונים וירד מזה. השני, ירד מזה באותו היום״, סיפר גולן.

גולן הוסיף וסיפר: ״אני עדיין מנסה, אולי מישהו שפוי יתעורר שם ויעצור את המבול הזה. היועמ״ש יורק עליהם ועל המדינה כל יום והם מתייחסים לזה כאל טיפות הגשם. אני מציע לכל הרבים שפונים אליי שמרגע זה ייפנו לחברי הכנסת מהימין. הראשון מבין חברי הכנסת בימין שיסכים לפרסם את חומרי מנדלבליט בפרשת הרפז, יקבל אותם ממני באותו הרגע״.

גולן הוסיף וציין לגבי הפניות הרבות אליו מהארץ ומהעולם להעביר לאדם אחר לפרסום ואמר כי הוא פועל רק על פי החוק ועל פי הייעוץ המשפטי שאותו הוא מקבל, בין השאר מעו״ד יורם שפטל: ״פונים אליי המונים. כמויות בלתי נתפסות של אזרחים שמוכנים לקחת את הפרסום על עצמם. ממבוגר בן 90 שאמר ש׳כבר לא אכפת לי מה יעשו לי, העיקר זו המדינה שלי״, מבוגרת בת 78 שפנתה הבוקר: ״מוכנה לקחת על עצמי״, ישראלים מרחבי העולם וגם ישראלים כאן בארצנו. הם כולם צריכים להבין שאני לא יכול למסור את החומרים שבידי לאדם אחר. זו עבירה על החוק וזה הייעוץ המשפטי שאני מקבל. לחבר כנסת בלבד מותר לי להעביר את החומרים״.

חשוב לציין ולהזכיר כי מבדיקת חדשות 0404 עולה כי חברי וועדת האיתור, שהמליצו רובם על מנדלבליט לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, לא נחשפו מעולם להקלטות או לתמלילי אביחי מנדלבליט בפרשת הרפז. אחד מהם אף התבטא כי אם היה יודע מכך, לא היה דן כלל בשמו של מנדלבליט כמועמד לתפקיד.

מה שעולה בוודאות מהחומרים בפרשה הוא שאביחי מנדלבליט מצוי בניגוד עניינים כבד עם ח״כ יואב סגלוביץ׳ מכחול-לבן ובעיקר מול גבי אשכנזי מכחול-לבן. הקשר בין השניים בעייתי וברור מאוד שבניגוד עניינים שכזה, מנדלבליט כלל לא יכול לשמש יועמ״ש, כשיש לו לכאורה מטרה משותפת עם אשכנזי לדאוג האחד לחברו ועל הדרך להפיל את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בחדשות 0404 בוחנים דרך נוספת לפרסום החומרים, על פי החוק. גולן: ״יש עוד דרך יצירתית. אנחנו ממשיכים לפעול בנושא״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]