השר רפי פרץ: "טראמפ ונתניהו הצהירו שלא יפונו אנשים מבתיהם ועל עיקרון זה נשמור" - 0404
השר רפי פרץ: יוסי זליגר

השר רפי פרץ: "טראמפ ונתניהו הצהירו שלא יפונו אנשים מבתיהם ועל עיקרון זה נשמור"

שר החינוך רפי פרץ, שגורש בעבר מגוש קטיף והקים יישובים בחלוצה, התייחס הבוקר (רביעי) לעניין זה בתכנית המאה.

בדבריו, הדגיש כי רה"מ בנימין נתניהו הצהיר שלא יפונו יותר אנשים מבתיהם, ועל כך ישמור פרץ: "רבים פונים אלי מאז אתמול בעניין החלק של חלוצה והיישובים באזור בתכנית המאה של הנשיא טראמפ.

חברים, הגענו לחלוצה לאחר שגורשנו מגוש קטיף באחת ההחלטות השערורייתיות של ממשלת ישראל דאז. גירוש שהיה מעשה לא יהודי, לא ערכי, לא מוסרי ורק פגע במדינת ישראל וקרע את החברה הישראלית.

על אף הקושי, הצער והקרע שחווינו, הוטלה עלינו משימה ליישב את הנגב ולהקים בו יישובים חדשים, וכך באמת עשינו. מתוך אמונה עמוקה גדולה ומתוך השבר גדול בנינו את ביתנו וקהילתנו מחדש. הטראומה הלאומית מעקירת גוש קטיף, יחד עם הטרור מעזה, גרמו למדינת ישראל להבין שגירוש יהודים לא עומד שוב על הפרק.

חלוצה והיישובים בחבל ארץ המהמם הזה הם חלק מארץ ישראל וככה גם זה ישאר. הנשיא טראמפ וראש הממשלה נתניהו הצהירו אמש כי לא יפונו אנשים מבתיהם ועל עיקרון זה נשמור מכל משמר. לא ניתן יד לעקירה נוספת. יהודים לא יגורשו שוב מארצם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com