הדיון הראשון בוועדת הבחירות בעניין פסילת ח"כ יזבק - ח"כ כץ וח"כ פורר: "תומכת טרור באופן מובהק" - 0404
הדיון הראשון בוועדת הבחירות בעניין פסילת ח ועדת הבחירות המרכזית

הדיון הראשון בוועדת הבחירות בעניין פסילת ח"כ יזבק – ח"כ כץ וח"כ פורר: "תומכת טרור באופן מובהק"

הבוקר (רביעי) התקיים הדיון הראשון בוועדת הבחירות המרכזית בעניין הבקשות למניעת ח"כ היבא יזבק מהתמודדות בבחירות לכנסת. את הדיון ניהל יו"ר וועדת הבחירות המרכזית שופט ביהמ"ש העליון, ניל הנדל.

יזבק הואשמה על ידי רבים בגין התבטאויותיה החוזרות, בתמיכה ועידוד בפגיעה בחיילי צה"ל, הסתה וגזענות.

בדיון נשא דברים ח"כ אופיר כץ ממפלגת הליכוד: "דלאל מוגרבי וחוליית מחבלים ירו בנוסעי אוטובוס ולאחר מכן פוצצו אותו.

אילן היה בן 3 כשנרצח, רועי היה בן 6 כשנרצח. שניהם נרצחו מפיצוץ האוטובוס יחד עם אמם. נעמה הייתה בת 5 כשנרצחה – נורתה בראשה ע"י מוגרבי לנגד עינייה של משפחתה. יחד עמם, היו עוד 32 אנשים שנרצחו באותו היום. שנה לאחר מכן בנהריה, נרצחו אב ובת ע"י המחבל סמיר קונטאר. 

את המחבלים האלה ועוד נוספים היללה ח"כ היבא יזבק. יזבק בעלת דפוס קבוע של תמיכה במחבלים ובמרגלים. התבטאויותיה המזעזות נשמעות לאורך שנים ועד היום.

אין פה שום פרשנות אחרת – הפרשנות היחידה היא תמיכה במחבלים והנצחת פועלם. להגיד שהדברים הוצאו מהקשרם לא פוטר מהתמיכה המובהקת במחבלים.

גם בשארה טען בערב פסילתו שהוא מתנגד לאלימות. נדרש מבג"ץ להפסיק עם הסלחנות לתומכי טרור".

על כך הוסיף בהמשך הדיון ח"כ עודד פורר: "יזבק רואה בסמיר קונטאר גיבור לאומי. היא קיבלה הזדמנות לחזור בה מהפוסט ומראיות נוספות שהוצגו, היא לא ניצלה את ההזדמנות.

כשהתראיינה, סירבה להביע חרטה, היא הגדילה ושללה מפורשות כי מעשיו של קונטאר מהווים מעשי טרור. היא לא רואה ברצח של חפים מפשע כמעשי טרור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]